Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropský den jazyků
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

24/09/2010

 

Datum: 24. 9. 2010

Místo: ČR, Praha

  prolínající se barevné lidské hlavy

  Rok 2001 prohlásila Rada Evropy za Evropský rok jazyků. Od té doby se také každý rok 26. září slaví Evropský den jazyků ve 45 členských zemích Rady Evropy.

  Cílem Evropského dne jazyků je oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a podpora znalosti většího počtu jazyků u občanů. Všude v Evropě se konají akce, které se snaží lidi povzbudit ke studiu nového jazyka nebo ke zlepšení již nabytých jazykových znalostí. Studium jazyků pomáhá nejen při porozumění mezi lidmi, ale přispívá také k překonávání bariér mezi kulturami.

  Ve stále více se globalizující společnosti znamená ovládání cizích jazyků větší šance – šance na práci, šance při studiu, šance na lepší život jak ve vlastní zemi, tak i v jiných částech světa.

  Kulturní instituty evropských zemí v Praze, sdružení kulturních institutů Evropské unie EUNIC a Zastoupení Evropské komise v České republice – oslaví 24. září den jazyků řadou akcí a programů.

  Připojte se a vychutnávejte kulturní a jazykovou rozmanitost Evropy, zapojte se do programů, kvízu on-line i soutěže a vyhrajte některou z cen!

   

  Další informace:

  www.evropsky-den-jazyku.cz

  Poslední aktualizace: 31/10/2010  |Začátek stránky