Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

ČEŠI SE POKUSÍ O NEJHLASITĚJŠÍ APEL PROTI CHUDOBĚ
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

17/09/2010

 

Datum: 17. 9. 2010 od 10:00

Místo: Pelhřimov, Masarykovo náměstí

  Barevné ruce natahující se k zeměkouli

  Projekt míří na solidaritu s 1,4 miliardy nejchudších lidí světa

  Na historickém náměstí v Pelhřimově dojde 17. září 2010 od 10 hod. k pokusu o vytvoření nevšedního, avšak smysluplného rekordu. V rámci globální akce NAHLAS PROTI CHUDOBĚ bude vyslán co nejhlasitější apel na politické představitele států, aby se vehementněji zasadili o vymýcení extrémní chudoby.

  Češi se tak připojí k hlasům z celého světa před summitem OSN k Rozvojovým cílům tisíciletí , na který se sjedou nejvyšší představitelé států a vlád do New Yorku (20. - 22. září 2010).

  Bubenický apel

  Apel lidí na pelhřimovském náměstí podpoří bubenická skupina Marimba Club s atraktivní show, která vedle svých tradičních „kousků“ provede i instruktáž a s účastníky apelu secvičí vybranou skladbu tak, aby byl nejen dostatečně silný, ale i uchu lahodící. Moderátorem programu bude Lejla Abbasová.

  Doprovodné akce

  Součástí happeningu v Pelhřimově bude i výstava „Abeceda OSN“, prezentující klíčová globální témata, jimiž se OSN zabývá, očima českých studentů. Účastníci apelu budou mít také možnost v improvizovaném promítacím sále shlédnout filmy k projektu Postavme se chudobě a dalším globálním problémům současnosti, jako je klimatická změna, epidemie AIDS či problematika oddlužování nejchudších států. Na náměstí budou i informační stánky OSN, Evropské komise a nevládních organizací, prodávat se bude fairtrade káva a jiné výrobky.

  Pořadatel

  Pořadatelem je Informační centrum OSN v Praze ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice , koalicí nevládních organizací Česko proti chudobě a Agenturou Dobrý den v Pelhřimově . Akce je součástí globální kampaně OSN „Stand Up Against Poverty“ (Postavme se chudobě). Letos se koná již počtvrté a nese podtitul Nahlas proti chudobě. První tři ročníky se postupně staly nejmasovějšími projevy občanské angažovanosti v historii. V roce 2007 se ke kampani přihlásilo více než 40 milionů lidí, o rok později 116 milionů a loni to bylo již přes 170 milonů lidí. Cílem té letošní je na problém chudoby a plnění rozvojových cílů tisíciletí upozornit co nejhlasitěji v předvečer summitu OSN. Akce Nahlas proti chudobě je v České republice spojena také s Evropským rokem boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení.

   

  Další informace naleznete zde .

   

   

  Poslední aktualizace: 31/10/2010  |Začátek stránky