Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Večer šansonů jako dárek Hradišti
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

30/07/2010

 

Datum: 30. července 2010, od 20 hod.

Místo: Malá scéna Slováckého divadla, Uherské Hradiště

  sklenička s vínem a odraz světla

  „Marieke“, „Přístav Amsterdam“, či „Jsem letní večer“… Pokud vám znějí tyto písničky povědomě, určitě jste správně odhadli i jejich autora. Málokdo ovšem ví, že šansoniér, písničkář, básník a herec Jacques Brel nebyl Francouz. Narodil se totiž v Belgii, a protože v následujícím půlroce přebírá vládu, chci říci předsednické žezlo nad Radou Evropské unie právě tato západaoevropská země, připravili jsme pro všechny Hradišťany malý dárek!

  Večer šansonů „La Chaconne – Requiem za Jacquesa Brela“ bude probíhat druhý filmovkový pátek 30. července na Malé scéně Slováckého divadla v rámci doprovodného programu LFŠ. S úderem dvacáté hodiny se tak můžete spolu s námi přeladit do melancholicky rozjímavé atmosféry a společně s Michalem Ševčíkem a Martinou Krigovskou, která bude umělce doprovázet na cimbál, se vydat na putování hudbou Johanna Sebastiana Bacha, šansony Jacquesa Brela a poezií po tématech, která hledají...

  Jako hosté večera vystoupí J. Zámečník (akordeon) a A. Moravčíková (kontrabas).

  Věřím, že nezvyklé spojení šansonu a cimbálu lidé přímo v srdci Slovácka ocení. Snad hradišťskou veřejnost také potěší, že se díky tomu, že událost proběhne pod patronací informačního centra a u příležitosti belgického předsednictví, podařilo vyjednat pro všechny diváky vstup zdarma!

  S ohledem na kapacitu Malé scény, je však zapotřebí rezervovat si místo na své jméno – buďto zasláním e-mailu (na ed@icm.uh.cz), nebo osobní návštěvou na Informačním centru pro mládež u vedoucí projektu Europe Direct.

  Volná místa budou diváky obsazována pouze do naplnění kapacity sálu.

  Více se o koncertu můžete dovědět na stránkách www.lachaconne.eu, informace uveřejníme i na webu našeho informačního centra http://ed.uh.cz. La chaconne najdete také na Facebooku, a to na této stránce.

  Marika Blažková, ED Uherské Hradiště

  Poslední aktualizace: 31/10/2010  |Začátek stránky