Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Besedy o EU - pro školy
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

30/06/2010

 

Místo:  Knihovna Jiřího Mahena v Brně

  Puzzle - vlajka EU

  BESEDY O EU

  pro ZŠ, SŠ, VOŠ

  Informační středisko EUROPE DIRECT Brno nabízí i v tomto školním roce 2009/2010 všem pedagogům základních, středních i vyšších odborných škol možnost besed o Evropské unii pro jejich žáky či studenty.

  Tyto besedy na evropská témata jsou vedeny pracovníkem střediska EUROPE  DIRECT   Brno a jsou doprovázeny power-pointovou prezentací. Na závěr se účastníci mohou zapojit do krátké vědomostní soutěže o drobné ceny. Besedy se zpravidla konají v Knihovně Jiřího Mahena v Brně, ale rádi přijedeme i za vámi do školy. Trvají zpravidla cca 45 minut. 

   

  Pokud to bude možné, rádi připravíme besedu na míru vašich požadavků  - časových, tématických nebo dle úrovně náročnosti.

   

  Všechny besedy jsou poskytovány zdarma

   

  Přehled základní nabídky besed o EU:

  UNIE, JAKÁ JE   -    pohled na historii Evropské unie, její instituce, politiky a právo, včetně pohledu na aktuální otázky.

  MLÁDÍ V EU!   -    seznámení mladých lidí s možnostmi a programy, které jim EU nabízí zejména v oblasti formálního i neformálního vzdělávání.

  V ČELE KULATÉHO STOLU   -   představení aktuální předsednické země Evropské unie a seznámení s principem rotačního předsednictví EU. 

  ZELENÁ, NIKOLI MODRÁ EU?   -   politika EU v oblasti životního prostředí, otázky globálního oteplování a co může mladý člověk pro zmírnění negativních dopadů udělat.

  JAZYKY V EVROPĚ   -   seznámení s oficiálními jazyky EU, jazykovou rozmanitostí Evropy vůbec a potřebou učit se cizím jazykům.

  LISABONSKÁ SMLOUVA - REFORMA ZA BUDOUCNOST?   -   průřez historií vzniku Lisabonské smlouvy a zamyšlení nad novinkami, jež přináší pro transparentnější a demokratičtější chod Evropské unie.

  INFORMAČNÍ ZDROJE EU   -     přehled nejdůležitějších zdrojů informací o evropské problematice nejen ve městě Brně, ale i v České republice a zahraničí, včetně internetové sítě.

  VÍTEJTE U NÁS V EUROPEDIRECT!   -   exkurze ve středisku EUROPE DIRECT spojená s výkladem o jeho činnosti a poslání, seznámení se s jeho bohatým fondem knih, periodik či informačních materiálů. Možnost spojení s jednou z výše nabízených besed o EU.

  ... a mnohá jiná témata dle vašich případných požadavků!

   

  KONTAKT:

  Informační středisko EUROPEDIRECTBrno

  Knihovna Jiřího Mahena v Brně, p.o., Kobližná 4, 601 50 Brno,  tel: 542 532 166, eu.brno@kjm.cz

  http://www.kjm.cz, http://www.europe-direct.cz 

   

  LEKTOŘI:   

  Mgr. Renáta Blaháková; Bc. Michal Kiesel, DiS.   

   

  Další informace:

  Besedy o EU

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky