Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Bambiriáda 2010
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

20/05/2010 - 23/05/2010

 

Datum: 20. - 23. 5. 2010

Místo: 13 měst ČR

  Logo - Barevný nápis Bambiriáda 2010

  Již podvanácté se bude v naší republice konat celostátní akce známá pod názvem Bambiriáda.

  Letošní ročník největší přehlídky dětských sdružení a center volného času se uskuteční konkrétně v době od 20. do 23. května 2010, a to v celkem 13 „bambiriádních“ městech.

  Zastoupení Evropské komise tuto akci podporuje již 4. rokem.

  Organizátoři z pořadatelské České rady dětí a mládeže (ČRDM) tentokrát vybrali pro akci motto „Tvůj průvodce volným časem“.

  Hlavní smysl Bambiriády zůstává stále týž: pozornost veřejnosti alespoň na pár dní zaměřit na činnost desítek rozmanitých organizací a spolků, které se systematicky, po celý rok zabývají mimoškolní výchovou nejmladší generace. Bambiriáda jim skýtá bázi, na níž tato sdružení zájemcům předvedou, co všechno mohou právě u nich děti zažít, čemu se přiučit, jaké vlastnosti nabýt a rozvinout.

  V bambiriádních areálech prezentují svůj program kupříkladu skauti, mladí hasiči, pionýři, brontosauři, woodcrafteři, debrujáři, foglarovci či folkloristé. Ani letos nebude chybět stánek Evropské komise, kde si můžete vyzkoušet své znalosti na kole štěstí nebo sestavovat obří puzzle Evropy.

  Na Bambiriádu se lidé budou moci vypravit i mimo Prahu do následujících měst: České Budějovice, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jihlava, Liberec, Náchod s pobočkou v Rychnově n. Kn., Ostrava s pobočkami ve Frýdku-Místku, Havířově a Třinci, Plzeň, Příbram, Zábřeh na Moravě a Zlín. Ani zde nebudou ve většině měst chybět stánky evropských informačních středisek EUROPE DIRECT .

   

  Další informace:

  Bambiriáda 2010

   

  EUROPE DIRECT na Bambiriádě:

  Plzeň

  Chomutov

  České Budějovice

  Náchod

  Chrudim

                                          

             

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky