Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Výstava European Identity v Evropském domě
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

13/05/2010 - 31/05/2010

 

Datum: 10. - 31. 05. 2010

Místo: Evropský dům, Jungmannova 24, 110 00 Praha 1

  mapa Evropy

  Evropská identita očima mladých výtvarníků z Balkánu

   

  Zastoupení Evropské komise v ČR, Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR a Rada pro mezinárodní vztahy Vás srdečně zvou na výstavu European Identity - Evropská identita očima mladých výtvarníků z Balkánu.

   Jak vnímá mladá generace sebe, svou zemi a sjednocující se Evropu?

   Rada pro mezinárodní vztahy v roce 2007 vyhlásila soutěž pro studenty výtvarných vysokých škol zemí Balkánu, aby vyjádřili své představy o evropské identitě. Navazuje na první ročník, kterého se zúčastnili studenti patnácti vysokých výtvarných škol zemí Evropské unie.

   Úkolem bylo vyjádřit vlastní názor plakátem. Celý soubor vystavujeme na webových stránkách Rady pro mezinárodní vztahy. Chceme, aby plakáty podnítily diskusi o tom, co nás spojuje a odlišuje v chápání sjednocování Evropy.   

   Soutěž obeslalo 45 studentů z Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Černé Hory, Makedonie, Srbska a Turecka. Práce byly vystaveny 10. října v Bělehradě u příležitosti 6. ministerské konference Evropské hospodářské komise OSN „Životní prostředí pro Evropu“, později v Sarajevu a v dalších městech zúčastněných zemí. V listopadu 2007 v Evropské komisi v Bruselu zahájil výstavu Erhard Busek (koordinátor Paktu stability pro jihovýchodní Evropu) a český komisař Vladimír Špidla. K dnešnímu dni jsme uspořádali na 30 výstav. Například v Bruselu, v Bělehradě, Sarajevu, ve Skopje, Podgorici, Praze, Olomouci, Brně a Mladé Boleslavy.

  Projekt se koná pod záštitou Erharda Buseka – koordinátora Paktu stability pro jihovýchodní Evropu v Bruselu.

   

  Další informace:

  Rada pro mezinárodní vztahy - Evropská indentita

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky