Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Konzultace Strategie oživení vnitřního trhu
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

17/05/2010

 

Datum: 17.05.2010 09:30 - 16:30

Místo: budova MPO, Politických vězňů 20, Praha 1 / Solvit

  gestikulující ruce, vyjadřující diskusi

  Konzultace pro podnikatele a odbornou veřejnost "Strategie oživení vnitřního trhu", organizovaná odborem vnitřního trhu a služeb Ministerstva průmyslu a obchodu.

  Cílem konzultace je pomoc identifikovat problémy současného stavu vnitřního trhu a vytipovat možné další kroky pro jejich nápravu. Mezi horizontální témata konzultace patří daňová a účetní problematika, digitální vnitřní trh, ochrana spotřebitele, veřejné zakázky. Prostor při konzultaci bude dále věnován problematice zdravotních služeb, soukromých bezpečnostních služeb, síťovým odvětvím či inovacím a duševnímu vlastnictví.

  Konzultace je mimořádně významná s ohledem na následující okolnosti:

  • V lednu 2010 se ujal funkce komisaře pro vnitřní trh Michel Barnier, který plánuje výrazným způsobem zasáhnout do fungování vnitřního trhu a zejména v oblasti finančních služeb podpořit další ekonomickou integraci.
  • Bývalý komisař pro vnitřní trh, profesor Mario Monti, sestavuje zprávu o budoucnosti vnitřního trhu pro předsedu Komise José Manuela Barrosa, která byla dokončena koncem dubna 2010. Tato zpráva, jíž se přikládá značný význam, bude pravděpodobně předmětem jednání Evropské rady.
  • Současně připravuje Evropská unie společnou hospodářskou strategii EU 2020 pro následujících 10 let, která by měla nasměrovat evropské ekonomiky k vyšší efektivitě a dynamice, přičemž vnitřní trh zůstává v centru této strategie.

   

  Registrace ke konzultaci do 12. května 2010 prostřednictvím e-mailu na adrese svobodaf@mpo.cz a supalkova@mpo.cz.

  Další informace:

  Konzultace Strategie oživení vnitřního trhu

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky