Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

9. květen: Den Evropy v Plzni
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

09/05/2010

 

Datum: 09.05.2010 09:00 - 17:00

Místo:  Europe Direct Plzeň/Techmania science center

  Modrá mapa Evropské unie se žlutými hvězdami okolo

  Čím je zajímavé Lucembursko? Co je zvláštního na Slovinsku? Plánujete cestu do Švédska, nebo se chcete učit francouzsky? Přijďte se v neděli 9. května podívat, co vše Vám sjednocená Evropa může nabídnout!

  V prostorách našeho centra, ve vstupní hale Techmania science center, a v případě hezkého počasí i před vlastní budovou, na Vás budou od 9:00 do 17:00 čekat zástupci kulturních a politických institucí členských států, kteří budou zároveň reprezentanty té které země a poutavou formou Vám přestaví její reálie.

  Francii tak bude například reprezentovat náš stálý partner, plzeňská pobočka Alliance Francaise, zapojí se také zástupci švédského, slovinského a lucemburského velvyslanectví.

  9. květen, Den Evropy, se již před lety stal jedním z evropských symbolů, které spolu s vlajkou hymnou, mottem a jednotou měnou (eurem), tvoří identifikační znaky politického subjektu, do nějž od roku 2004 patří i Češi – Evropské unie.

  Den Evropy, který se slaví ve všech 27. členských státech, představuje příležitost pro aktivity a oslavy, které Evropu přibližují k jejím občanům a sbližují národy Unie.

   

  Další informace:

  Informační síť EUROPE DIRECT

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky