Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Diskuze "Oko nad Prahou. Proč?"
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

16/04/2010

 

Datum: 16. dubna 2010 od 18:30

Místo: kino Světozor, Praha

  negatif filmu s obrázky

  V rámci přehlídky současné evropské kinematografie 17. DNY EVROPSKÉHO FILMU (Praha od 15. - 22. dubna, Brno od 23. - 29. dubna 2010) se můžete rovněž těšit na doprovodný program.

  Během promítání dokumentu Oko nad Prahou proběhne také tématická diskuze moderovaná Vladimírem 518.

  Diskuze bude u příležitosti uvedení filmu Olgy Špátové a Elišky Kaplicky Fuchsové „Oko nad Prahou",(vítězný projekt první mezinárodní soutěže v Praze pod přezdívkou „Blob" ) věnovaná kontroverznímu návrhu Jana Kaplického – Future Systems na novou budovu Národní knihovny.

  Diskuze nejen na téma filmu a architektury Jana Kaplického, ale hlavně o zákulisí veřejných architektonických soutěží, kdy vyhrát mezinárodní veřejnou soutěž u nás ještě neznamená dovést projekt k realizaci, diskuze o politizaci kauzy Národní knihovny a o tom, jak je těžké odvážný projekt prosadit, bojovat za jeho realizaci s veřejností, politiky a investory.
  Diskuze o tom, že demokratická společnost by měla odvážné projekty podporovat a ne je blokovat.

  Svými zkušenostmi a názory do diskuze přispějí tvůrci a učinkující filmu režisérka Olga Špátová, členka mezinárodní poroty soutěže na novou Národní knihovnu architektka Eva Jiřičná, zástupkyně Národní knihovny Bohdana Stoklasová, bývalý ředitel Národní knihovny Vlastimil Ježek, architekt Andrea Morgante, který teď dokončuje stavbu Ferrari muzea podle návrhu Jana Kaplického v italské Modeně, architekt a historik architektury Zdeněk Lukeš, architekt a zpěvák Pavel Bobek, architekt Filippo Previtali (Future Systems), německý architekt Georg Roetzel (Future Systems), Liz Middleton.

   

  Další informace:

  www.eurofilmfest.cz

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky