Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropská Cena Karla Velikého pro mladé Evropany
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

11/02/2010

Evropská Cena Karla Velikého pro mladé Evropany: nový termín pro podání přihlášek

Termín pro podání přihlášek do třetího ročníku Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany byl posunut na 14. února.  To dává možnost přihlásit se do soutěže více kandidátům. Procedura přihlášení je velmi jednoduchá a zájemce ji může provést online na stránkách soutěže: www.charlemagneyouthprize.eu

 

  skupina studentů před tabulí

  Příklad pro mladé Evropany

  Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany vyhlašuje Evropský parlament společně s mezinárodní Nadací Ceny Karla Velikého v Cáchách a je určena pro mladé lidi ve věkovém rozmezí 16 až 30 let. Vítězný projekt by měl sloužit jako příklad pro mladé lidi žijící v Evropě a měl by obsahovat praktické příklady vzájemného soužití Evropanů jako jedné komunity. Výměnné programy mládeže, umělecké nebo internetové projekty s evropským rozměrem jsou mezi vybranými projekty. Tři vítězné projekty získají dotaci ve výši 5 000€, 3 000€ a 2 000€.  Budou také pozvány na návštěvu do Evropského parlamentu.


  Vítězové 2009

  V minulém roce byla první cena udělena polskému projektu "YOUrope needs YOU!" Tento projekt používá neformální metody, aby zprostředkoval teenagerům zajímavé poznatky o Evropě, prostřednictvím řady workshopů na středních školách, které vedou universitní studenti. Druhou cenu získal "Evropský festival univerzitního divadla v Albi" (Francie) a třetí "Gumboot Diplomacy" (Německo). 

  Přihlásit se je možné buď přes stránky Informační kanceláře Evropského parlamentu nebo přímo na stránkách soutěže:

  http://www.charlemagneyouthprize.eu/view/cs/introduction.html


  Ceny
  Předseda Evropského parlamentu a prezident mezinárodní Nadace Ceny Karla Velikého v Cáchách představí tři vítězné projekty. Vítězové soutěže budou také pozváni k návštěvě Evropského parlamentu v Bruselu nebo ve Štrasburku.

  Představitelé všech 27 národních projektů budou pozváni do Cách, aby se zde dne 11. května 2010 zúčastnili slavnostního předávání cen. Nejlepší projekt získá 5 000 EUR, druhý nejlepší 3 000 EUR a třetí 2 000 EUR.


  Odkazy:

  Webová stránka Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany :

  www.charlemagneyouthprize.eu

  Nadace Ceny Karla Velikého v Cáchách:

  http://www.karlspreis.de/

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky