Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropská komise vyhlásila soutěž k 20. výročí Úmluvy OSN o právech dítěte
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

16/02/2010

 

Evropská komise při příležitosti 20. výročí Úmluvy OSN o právech dítěte vyhlásila soutěž o nejlepší plakát, který bude zobrazovat práva dětí. Hlavním symbolem soutěže je oblíbená postava malý princ od francouzského spisovatele Antoine de Saint Exupéryho. Heslem se tak místo „Namaluj mi beránka“ stalo „Namaluj mi právo“.

Soutěž zahájil místopředseda Evropské komise Jacques Barrot, odpovědný za spravedlnost, svobodu a bezpečnost, 20. listopadu, tedy přesně v den dvacátého výročí přijetí  Úmluvy OSN o právech dítěte. Tento dokument se stal přelomovým bodem v oblasti ochrany dětských práv a vedl k jejich posílení v mnoha částech světa. Do dnešních dnů se mezi signatáře úmluvy zařadily téměř všechny státy světa. Přesto se nepodařilo vymýtit flagrantní porušování dětských práv.

 

    plakát soutěže s Malým princem

    Akce vybízí děti a mládež ve věku od deseti do osmnácti let, aby navrhli plakát na témata jednotlivých práv, která jsou v tomto dokumentu zakotvena. Díky této soutěži se mladí Evropané důkladněji seznámí se svými právy a budou je moci lépe hájit.

    Další informace naleznete zde.

     

    Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky