Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Soutěž pro mládež: jak rozhoduje Evropský hospodářský a sociální výbor?
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

12/01/2010

 

Evropský hospodářský a sociální výbor poprvé pořádá simulaci svého jednání pro mladé studenty ze středních škol. Soutěž nazvaná „Tvoje Evropa, Tvůj hlas“ si klade za cíl přiblížit fungování a význam této evropské instituce široké veřejnosti.

  maják na modrém pozadí

  Mladí lidé ze všech členských zemí Evropské unie mají neopakovatelnou možnost zahrát si na  zástupce této významné evropské instituce. Mohou si tak vyzkoušet, jak v praxi probíhá rozhodovací proces na bruselské půdě. Navíc se setkají i se stejně starými lidmi ze všech koutů Evropy a zažijí na vlastní kůži multikulturní prostředí. Naučí se vhodně argumentovat, prosazovat svůj názor, debatovat a nacházet kompromisy. Tato zkušenost pak může mladé studenty motivovat v dalším studiu jazyků či světových reálií.

  Soutěž spočívající v simulaci jednání a rozhodování Evropského hospodářského a sociálního výboru je určena výhradně pro studenty středních škol ve věku 16 a 17 let. Setkání vybraných úspěšných studentů by se mělo konat na jaře 2010 v Bruselu.

   

  Podmínky soutěže

  Zájemci musí hovořit anglicky nebo francouzsky a musí splňovat věkový limit. Velkou výhodou je základní podvědomí o fungování a institucích Evropské unie či předchozí zkušenost s mezinárodními výměnnými pobyty. 

   

  Jak se zúčastnit

  Zájemci musí vyplnit online přihlášku v angličtině nebo francouzštině, a to do 15. ledna 2010. Poté představitelé Evropského hospodářského a sociálního výboru vyberou školy z různých členských států. Úspěšné školy pak musí delegovat tři zástupce z řad studentů a jednoho učitele na simulované jednání výboru. Samotná akce se bude konat v dubnu 2010 v Bruselu. 

   

  Další informace

  Oficiální stránky Evropského hospodářského a sociálního výboru

  Stránky soutěže

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky