Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Pozvánka na seminář: Úvod do výukové simulace Evropa 2045
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

10/12/2009

Datum: 10.12.2009 10:00 - 14:00

Místo: Purkyňova 93, Blok B03, Brno

  skupina studentů před tabulí
  Vzhledem k opakovaným žádostem o znovupořádání semináře v některém z moravských měst, bychom Vám rádi nabídli účast na semináři "Úvod do výukové simulace Evropa 2045" pořádaném v Brně.

  Evropa 2045 je počítačová simulace zaměřená na podporu výuky společenských věd na gymnáziích a středních školách. Jejím cílem je hráčům (studentům) co nejvěrněji přiblížit politické, ekonomické a sociální otázky sjednocené Evropy. Kromě získání faktických znalostí hra podporuje rozvoj některých klíčových kompetencí, zejména schopnosti vyjednávat, kriticky myslet a pracovat v týmu.

  Evropa 2045 funguje jako komplexní výukový nástroj, který je možné použít v rámci jednorázové blokové výuky (cca 4h), či v průběhu 6 - 8 vyučovacích hodin prokládaných výkladem souvisejících témat. Z tohoto důvodu nabízíme hru především školám, které mají zájem a prostor pro rozvoj společenskovědní tématiky ve výuce.

  Seminář je tedy určen především učitelům ZSV či občanské nauky. V jeho průběhu Vás seznámíme s fungováním simulace Evropa 2045 a s metodickými tipy pro její využití ve výuce. Hra nevyžaduje více než běžnou uživatelskou znalost výpočetní techniky, je v českém jazyce a zcela zdarma dostupná všem učitelům. Více na http://www.evropa2045.cz .

  Účast na semináři je pro učitele SŠ zdarma, účastníci obdrží osvědčení o absolvování kurzu. Vyplněnou přihlášku ( viz příloha ) je nutné zaslat emailem nejpozději do 7.12.2009.

  Pozvánku naleznete zde .

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky