Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Esejistická soutěž k 5. výročí rozšíření EU
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

24/09/2009 - 23/10/2009

 

Datum: 24/09/2009 - 23/10/2009

Pořadatel: Zastoupení Evropské komise v ČR

  Mapa Evropy před rozšířením EU v roce 2004 namalovaná na kostkách. Kolem obrázku jsou žluté hvězdy.

  Zastoupení Evropské komise v ČR připravilo k pátému výročí rozšíření Evropské Unie z původních 15 členských zemí na 27 esejistickou soutěž. Určena je pro vysokoškolské studenty se zájmem o evropskou tématiku a deset autorů nejlepších prací bude oceněno třídenním studijním pobytem v Bruselu.

  Téma 5. výročí rozšíření Evropské unie stále přináší aktuální otázky. "Co přineslo tzv. východní rozšíření Evropské unii a naopak novým členským státům?" či "Jak se nové členské státy adaptovaly a jak proměnily evropskou integraci?". To vše a samozřejmě více může být ve vašich pracích zohledněno. Novým přístupům a argumentům se meze nekladou.

  Soutěžní texty o délce přibližně 12 000 znaků můžete zasílat nejpozději do 23. října 2009. Poté porota složená ze zástupců českých univerzit a předních vědeckých ústavů zasedne a vyhodnotí deset nejlepších prací. Jejich autoři získají třídenní pobyt v Bruselu, během kterého navštíví řadu evropských institucí, audiovizuální studia Evropské komise a taktéž se setkají s řadou zajímavých osobností působících na bruselské půdě.

  Návštěva v Bruselu bude následovat již krátce po uzávěrce soutěže a tak se zúčastnění mohou těšit na svou výhru již ve dnech 9. – 12. listopadu 2009. Kromě programu, který je zaměřen především studijně, se výherci mohou rovněž těšit na neformální večeři v typické belgické restauraci či na prohlídku města s průvodcem.

   

  Tak neváhejte a soutěžte s námi!

   

  Soutěžní texty zasílejte na emailovou adresu: comm-rep-prg-essay@ec.europa.eu.

  Leták s bližšími informacemi naleznete zde pdf - 355 KB [355 KB] .

  Předběžný program zde pdf - 413 KB [413 KB] .

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky