Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropská soutěž 2008: Právo dětí na ochranu
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

25/09/2008

 

Soutěž probíhá od 31. července do 31. října 2008

  Tři usměvavé děti

   

  Zastoupení Evropské komise v ČR vyjádří podporu a udělí záštitu nad realizací výtvarné soutěže „Právo dětí na ochranu“, kterou vyhlásilo Generální ředitelství pro spravedlnost, svobodu a bezpečnost Evropské komise ve všech členských státech EU.

  Garantování a prosazování práv dětí, a to především práva na ochranu, jež je právem všech dětí a dospívajících, kteří jsou občany nebo obyvateli Evropské unie, je společným cílem Evropské unie a jejích členských států.

   Evropská komise vyhlásila 31. července 2008 letošní ročník soutěže, kterou pod názvem „Právo dětí na ochranu“ nabízí mladým lidem možnost pracovat společně v týmech a zaměřit se na téma vlastní ochrany v rámci Evropské unie, aby se tak s tímto tématem lépe seznámili a byli svá práva v případě potřeby schopni lépe prosadit.

  Soutěž je otevřena mladým lidem ve věku 10-14 a 15–18 let, kteří mají za úkol vytvořit plakát na téma "právo dětí na ochranu v rámci Evropské unie".

   Po slavnostním vyhlášení vítězných plakátů v jednotlivých členských zemích, které proběhne 20. listopadu při příležitosti Světového dne dětí, budou tři vítězné týmy z každé věkové kategorie pozvány k návštěvě Bruselu. Při této návštěvě 7. až 9. prosince budou mít vítězové soutěžě příležitost se osobně setkat s komisařem Jacquesem Barrotem při slavnostním celoevropském předávání cen, navštívit evropské instituce a prohlédnout si památky města Brusel.

   

   

   

  Lhůta pro dodání soutěžních děl: pátek 31. října 2008

   Více informací na internetové stránce: www.euromladez.eu

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky