Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Výstava grafických návrhů loga českého předsednictví
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

22/06/2009 - 30/06/2009

 

Datum:     22.06.2009 - 30.06.2009

 

Místo:       Eurocentrum Pardubice - prostory regionálního informačního střediska, nám. Republiky 1, 530 02, Pardubice

 

  Logo předsednictví ČR v Radě EU

  Ve dnech 22. června až 30. června se uskuteční v prostorách Eurocentra Pardubice na náměstí Republiky 1 v Pardubicích výstava grafických návrhů loga předsednictví České republiky v Radě EU.

  V soutěži o vytvoření loga českého předsednictví soupeřily čtyři stovky návrhů. Příběh, který vedl k výběru vítězného loga začal už v červenci roku 2007, veřejnosti byla však jeho podoba odhalena až po téměř roce a půl.

  Tato  soutěž vyhlášená Úřadem vlády proběhla jako veřejná a zapojili se do ní profesionální grafici, designéři a studenti grafických oborů, ale i široká veřejnost. Do prvního kola přišlo zhruba čtyři sta návrhů, které musely splňovat různé požadavky – být originální, kreativní, působivé, a také srozumitelné. Účastníci museli rovněž vysvětlit, co jejich logo znázorňuje. Z důvodů nedodržení některých ze soutěžních podmínek bylo před prvním kolem třicet devět návrhů vyloučeno. Z tří set padesáti jich komise musela vybrat pět. Zmiňovanou procedurou prošel i vítězný návrh mladého grafika z Litomyšle Tomáše Pakosty, na jehož návrhu se komise shodla jednomyslně. Výběr stvrdil svým podpisem počátkem roku 2008 předseda vlády Mirek Topolánek. Logo českého předsednictví tak bylo na světě s konečnou platností. Vítězné logo v sobě podle hodnotící komise odráží jak motto českého předsednictví „Evropa bez bariér“, tak motto Evropské unie „Jednota v rozmanitosti.“

  Logo, které bylo nakonec v rámci této soutěže vybráno, česká veřejnost již zná, ale jak vypadají loga, která byla neúspěšnými konkurenty dnes již oficiálního loga Českého předsednictví?

  Část neúspěšných log se nyní představuje veřejnosti v podobě výstavy. Tato akce je putovní a v průběhu českého předsednictví konaném v první polovině roku 2009 se postupně tato loga představují ve všech krajských městech. Pardubická část této výstavy se uskuteční ve dnech 22. až 30. června 2009.

  Vstup zdarma!!!

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky