Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Diskuze: Zaměstnávání cizinců
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

19/06/2009

Datum: 19/6/2009

 

Místo: Ministerstvo zdravotnictví, Praha 4

  Diskuze: Zaměstnávání cizinců

  Výzkumný ústav práce a sociálních věcí si Vás dovoluje pozvat na diskuzi na téma zaměstnávání osob s rozličným kulturním a etnickým zázemím:

  Zaměstnávání cizinců

   

  Diskusní setkání, které se uskuteční v pátek 19.6.2009 v prostorách Ministerstva zdravotnictví (č. 426 v 5. patře, Palackého nám 4, Praha 2) se bude zabývat praktickými otázkami a zkušenostmi se zaměstnáváním osob s rozličným kulturním a etnickým zázemím z řad absolventů škol a mladých dospělých.

  Záměrem setkání primárně není diskutovat otázky týkající se pouze zaměstnávání cizinců, ale osob z různých kultur, které v ČR žijí (děti a potomci migrantů, příslušníci etnických menšin). Tématem bude existence podpůrných nástrojů či naopak bariér na trhu práce pro osoby s odlišným kulturním či etnickým zázemím, integrace těchto osob na trhu práce, okolnosti provázející jejich uplatnění na trhu práce, zkušenosti organizací a agentur s prácí s touto skupinou osob, nároky, které jsou s prací s ní spojené či připravenost těchto organizací na tuto práci s těmito osobami. Diskusní setkání tedy bude věnováno především otázce, připravenosti existujících institucí na integraci osob s odlišným kulturním a etnickým zázemím z řad absolventů škol a mladých dospělých na trhu práce.

  Setkání je jednou z aktivit probíhajících v rámci mezinárodního projektu Moving Societies towards Integration?. Tento projekt je financován Evropskou komisí, jeho hlavním řešitelem je organizace Christlicher Jugenddorfwerk Deutschlands gemeinnuetziger e.V.

  Více o akci zde.

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky