Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Konference: Setkání mládeže
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

02/06/2009

Datum: 2-4/6/2009

 

Místo: Hotel Pyramida, Praha

  Konference: Setkání mládeže

  Česká republika pořádá v Praze 2. až 4. června 2009 třídenní konferenci

   

  Setkání mládeže

   

  na níž se setkají mladí lidé ze všech členských států, kandidátských zemí a států ESVO. Tato konference je jedním z největších setkání mladých lidí dobrovolně působících na evropské úrovni v oblasti dobrovolnických aktivit a je organizována v rámci českého předsednictví v Radě EU.

  Cílem českého Setkání mládeže je dokončit hodnocení rámce pro spolupráci v oblasti mládeže na evropské úrovni a být impulsem k diskusi o budoucích výzvách v kontextu tohoto rámce.

  Konference bude zahájena na úvodním plenárním zasedání, na němž účastníky oficiálně přivítají představitelé českého předsednictví, Evropské komise a pozvaní řečníci, mj. Jan Mühlfeit, předseda společnosti Microsoft pro Evropu, či Tine Radinja, předseda Evropského fóra mládeže.

  Po plenárním zasedání si budou účastníci moci vybrat z pěti pracovních skupin. Skupiny by se měly zaměřit na témata obsažená ve sdělení Komise. Témata jsou následující: dobrovolnictví a vzdělávání; lepší porozumění mládeži, práci a výzkumné činnosti mladých lidí; informace a zapojení; konkurenceschopnost, zaměstnanost, podnikání a podpora talentů; sociální začlenění, zdraví a sport.

  Více o programu celé akce naleznete v českém jazyce zde či přímo na webových stránkách Youth Event.

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky