Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Eurofestival v Mariánských lázních
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

24/04/2009

Datum: 24/4/2009

 

Místo: Arnika, Mariánské lázně

  Eurofestival v Mariánských lázních

  Třetí z  open-air Eurofestivalů pořádaných u příležitosti českého předsednictví v Radě EU zavítá 24. dubna 2009 na Arniku v Mariánských lázních. Třídenní (22. – 24.4.) neformální zasedání ministrů pro regionální rozvoj Evropské unie tak obohatí kulturně-vzdělávací doprovodný program.

  Celodenní program Eurofestivalu v Mariánských lázních je zaměřen na návštěvníky všech věkových kategorií. Eurofestival nabídne pestrý hudební program, program pro děti, tvořivé ateliéry, ale i debatu s představiteli Evropské komise a Ministerstva pro místní rozvoj České republiky, včetně prezentace českého předsednictví v Radě EU,  institucí Evropské unie a jednotlivých členských států. Od dopoledních hodin budou v infostanech probíhat besedy se školami tématicky zaměřené na problematiku Evropské unie. O hudební část programu se postarají místní bluesová kapela Booger, popovy zpěvák Jan Vágner a karlovarská hudební skupina Yellow. Dnes už stálice na českém hudebním nebi Aneta Langerová a hvězda české popmusic skupina MIG 21 vystoupí na hlavním podiu ve večerních hodinách.

  V doprovodných infostanech budou probíhat prezentace vybraných zemi Evropské unie, zábavné soutěže a znalostní kvizy s evropskou tematikou a prezentace Karlovarského kraje. Od 14 hodin se budou moci návštěvníci zúčastnit hodinové besedy s komisařkou EK pro regionální politiku Danutou Hübner a ministrem vlády ČR pro místní rozvoj JUDr. Cyrilem Svobodou.

  Program pro děti nabídne malovaní a kreativní hry, balónkovou show, kouzleni a klauniády a další netradiční zábavní atrakce.

  Přesný program Eurofestivalu naleznete zde.

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky