Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Konference: Science beyond Fiction
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

21/04/2009

Datum: 21-23/4/2008

 

Místo: Hotel Clarion, Praha

  Konference: Science beyond Fiction

  Evropská komise Vás srdečně zve na konferenci s názvem “Science beyond Fiction" (Věda za hranicemi fikce) kde budete mít možnost se seznámit s myšlenkami, které jsou zaměřené na technologie budoucnosti, z úst špičkových vědců, ale i politiků, kteří zase pohovoří o tom, jak tyto myšlenky zrealizovat. Konference se koná ve dnech 21-23.4.2009 v kongresovém sálu hotelu Clarion.

  Evropská komise zde oznámí své plány, jak vytvořit z Evropy nejpřitažlivější místo na světě pro špičkový výzkum na hranici poznání v oblasti informačních a komunikačních technologií (IKT). Třicet ukázkových projektů představí dnešní špičkovou vědu, přičemž zdůrazní nejočekávanější přínosy evropského výzkumu, který se dívá daleko do budoucnosti.

  Tato konference Vám také umožní dozvědět se spoustu nového prostřednictvím...

  -    osob a špičkových poradců s klíčovými rozhodovacími pravomocemi v otázce vědecké politiky: komisařky pro informační společnost EU Viviane Redingové, ředitele Global Science Forum OECDMichaela Oborne, prezidenta Akademie věd České republiky Jiřího Drahoše, a generálního ředitele a prezidenta INRIA, Francie, Michela Cosnarda.

  -    špičkových vědců , z celého světa, jako např. laureáta Nobelovy ceny Torstena Wiesela, Antona Zeilingera, Albert-László Barabásiho, Ivana M. Havla, Jeannette M. Wingové a Henryho Markrama.

  Více informací ke konferenci naleznete zde.

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky