Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Kampaň: Víte, co pro vás může sociální Evropa udělat?
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

25/03/2009

Datum: 25/03/2009

 

Místo: Náměstí republiky, Praha

  Máte to pravé zaměstnání? Scéna z cirkusu, kdy má být cirkusový umělec za okamžik vystřelen z děla

  Ve středu 25. března bude v České republice zahájena kampaň "Víte, co pro vás může sociální Evropa udělat?". Oficiální zahájení proběhne v 18 hodin ve stanu na náměstí Republiky v Praze 1 za účasti komisaře Evropské komise pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti Vladimíra Špidly. Humorná kampaň z cirkusového prostředí si klade za cíl zvýšit informovanost o sociálních politikách EU v roce 2009.

  V Praze se zahájení tohoto projektu koná v rámci konference „Flexijistota v době hospodářské krize“. Projekt je společnou akcí generálního ředitelství Evropské komise pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti a Zastoupení Evropské komise v České republice.

  Každodenní výhody přináší mnoho politik EU v oblasti zaměstnanosti, sociálního zabezpečení a rovných příležitostí především těm, kdo v Unii pracují či si zde práci hledají. Například portál pracovní mobility EURES poskytuje potřebné informace lidem, kteří chtějí žít a pracovat v jiné evropské zemi. Prostředky z Evropského sociálního fondu každoročně uhradí rekvalifikaci devíti milionům lidí, a zvýší jim tak šanci při hledání práce.

  Jiné politiky napomáhají snižovat počet pracovních úrazů, řešit otázky chudoby, zajistit udržitelnost penzijních systémů a prosazovat rovné příležitosti. Evropská komise se spolu s vládami členských států rovněž snaží řešit situaci, jež vznikla v důsledku současné hospodářské recese na pracovním trhu a v sociální oblasti.

  Evropská komise nedávno zahájila kampaň s cílem zvýšit informovanost občanů o těchto velmi praktických politikách. Využívá při ní několika poutavých, provokativních plakátů s obrázky cirkusových umělců, jimiž ilustruje devět různých oblastí akce EU.

  Manéž je také ústředním motivem několika kreslených videoklipů a dalších akcí organizovaných v roce 2009 po celé EU.

  Během kampaně budou mít místní partneři možnost se setkat v cirkusovém šapitó při různých akcích, jako je například veletrh pracovních příležitostí, otevření nové univerzitní fakulty či oslavy Dne Evropy. Ve Slovinsku budou propagační plakáty kampaně vylepeny na autobusech po celý rok

  Více informací:

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky