Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Antidiskriminační kamion navštíví Sázavafest
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

02/08/2008

 

Datum: 2. srpna 2008

Místo: O2 Sázavafest, Kácov, ČR

  Antidiskriminační kamion navštíví Sázavafest

  Antidiskriminační kamion Evropské unie odstartoval v červnu v Praze své turné po deseti nových státech EU. Vůz, který na své palubě veze tým vysvětlující lidem během svých zastávek, jak se bránit různým formám diskriminace, vyjel do ulic evropských měst již popáté.

  Po páteční návštěvě Pohoda Festivalu ve slovenském Trenčíně se kamion přesune zpět do Čech.

  2. srpna máte možnost jej navštívit na O2 Sázavafestu v Kácově.

   

  Kampaň

  Informační kampaň „Pro rozmanitost. Proti diskriminaci.“ organizuje Evropská komise, generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti. Financování se uskutečňuje prostřednictvím programu EU pro zaměstnanost a sociální solidaritu PROGRESS.

  Kampaň probíhá ve všech 27 členských státech EU s cílem posílit povědomí o diskriminaci a o existujících zákonech, určených k jejímu potírání, stejně jako s cílem propagovat přínosy rozmanitosti. Je prostředkem boje proti diskriminaci založené na rasovém či etnickém původu osob ve všech oblastech života (jež byla postavena mimo zákon směrnicí o rasové rovnosti z roku 2000) či na věku, zdravotním postižení, sexuální orientaci, náboženském vyznání či přesvědčení na pracovišti (jež je rovněž nezákonná díky směrnici o rasové rovnosti z roku 2000).

  Opatření pro boj proti diskriminaci na základě pohlaví jsou upravena dalšími iniciativami EU, financovanými programem PROGRESS.

   

  Kamion

  Proč?

  Okružní jízda kamionu „Pro rozmanitost. Proti diskriminaci.“ přináší informace o antidiskriminačních zákonech EU všem lidem v celé Evropě. Kamion bude zastavovat v různých městech na jeden den plný různých akcí, jichž se budou aktivně účastnit i návštěvníci. Posádka kamionu spolupracuje s místními organizacemi, například s nevládními institucemi a svazy zaměstnavatelů, aby se akce připravené pro jednotlivé zastávky návštěvníků přímo týkaly a byly pro ně zajímavé. Mezi tyto akce patří debaty, kvízy, karaoke a vystoupení místních zpěváků a hudebníků. Letošní okružní jízda staví na úspěchu předchozích ročníků, pořádaných každé léto od r. 2004. Kamion navštívil celkem 78 měst ve všech 27 členských státech EU a jeho akcí se zúčastnilo více než půl milionu lidí.

  Kde?

  Kamion bude zastavovat na celé řadě akcí včetně hudebních a kulturních festivalů, veletrhů pracovních příležitostí a na vysokoškolských, mládežnických a sportovních akcích v 10 zemích EU

  Co?

  Kromě debat a hudebních vystoupení se můžete zúčastnit:

  Testu dovedností

  projeďte překážkovou dráhu na kolečkovém vozíku, abyste lépe pochopili problémy, se kterými se každodenně setkávají postižení lidé.

  Pěvecké soutěže rozmanitosti

  zúčastněte se této soutěže karaoke a zazpívejte písně, které oslavují odlišnost a respekt ke všem lidem.

  Hry na téma rozmanitosti

  ověřte si své znalosti v této týmové soutěžní hře o boji s diskriminací. V tomto kvízu se na praktických příkladech zábavnou formou dozvíte něco více o problematice diskriminace a o tom, které zákony Vás chrání.

  Zvedněte ruku pro rozmanitost

  přidejte otisk své ruky a podpis k obří fresce, která bude doprovázet kamion na cestě Evropou.

  Tváře pro rozmanitost

  projevte svou úctu k rozmanitosti tím, že se necháte vyfotografovat společně s jedním písmenem slova „Respekt“. Tyto fotografie pak budou vyvěšeny na této stránce.

  Při své okružní jízdě Evropou informační kamion postupně navštíví Bulharsko, Estonsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litvu, Polsko, Rumunsko, Slovensko a nakonec Slovinsko. Zastaví se především na hudebních a filmových festivalech, sportovních akcích či na veletrzích pracovních příležitostí.

   

  Další informace

  Trasu kamionu můžete sledovat přímo zde

  Více o kampani

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky