Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Energy Forum
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

06/11/2007

 

5. - 6. listopadu proběhla v Praze dvoudenní mezinárodní konference "2nd Energy Forum", na níž se setkali přední domácí i zahraniční experti, politici a akademici, kteří se věnují energetické problematice. Záštitu nad konferencí převzal Alexandr Vondra, místopředseda vlády pro evropské záležitosti.

    Toplánek na Energy Forum

    Jedná se již o druhý ročník tohoto prestižního setkání, které kromě nevládní organizace ANO pro Evropu spoluorganizuje také polská Fundacja Institut Studiów Wschodnich (organizátoři Ekonomického Fora v Krynici, Polsko). Mezi hlavní témata dvoudenní konference patřila energetická bezpečnost v Evropské unii a její vztahy s třetími partnery, reálné kapacity obnovitelných zdrojů, globální oteplování a budoucí složení energetického mixu jednotlivých zemí Evropy. Diskutovaly se také priority v energetické oblasti českého předsednictví EU v první polovině roku 2009, a to za účasti expertů zemí, které povedou předsednictví bezprostředně před a po české republice, tedy Francie a Švédska.

    Na diskutanty a publikum se dopisem obrátil předseda Evropské komise José Manuel Barroso, jehož vzkaz si můžete přečíst zde.

    Závěry konference a vybrané prezentace spolu s audiovizuálním materiálem jsou k dispozici zde.

    Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky