Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Jaro v Evropě 2006
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

V rámci projektu „Jaro v Evropě“ byly školy v celé Evropské unii vyzvány, aby uspořádaly v období od 21. března do 9. května 2006 evropské dny výměny názorů, debat a setkání s osobnostmi působícími na místní, regionální, vnitrostátní či mezinárodní úrovni, které by umožnili žákům i učitelům získat informace o evropském projektu a lépe mu porozumět. Pro mladé lidi coby občany a osoby, kteří budou utvářet Evropu zítřka, představuje „Jaro v Evropě“ příležitost k výměně zkušeností.

Projekt Evropské sítě škol (European Schoolnet) zaštítili na evropské úrovni Margot Wallströmová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro vztahy s institucemi a komunikační strategii a Jan Figeľ, komisař pro výchovu, vzdělávání, kulturu a mnohojazyčnost. V České republice se za projekt zaštiťovali premiér Jiří Paroubek a ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Petra Buzková, kteří vyzvali například členy vlády, zástupce Parlamentu České republiky a poslance Evropského parlamentu, aby v rámci tohoto projektu navštívili některou ze škol, které se do projektu přihlásily. Jejich výzva měla velký ohlas, debaty na školách se zúčastnili například místopředseda vlády pro ekonomiku doc. Jiří Havel, ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach, poslanci Evropského parlamentu Libor Rouček, Jan Březina, Tomáš Zatloukal, Vladimír Železný a Jana Hybášková, předseda Výboru pro záležitosti EU senátu Parlamentu ČR Luděk Sefzig a místopředsedkyně Výboru pro záležitosti EU senátu Parlamentu ČR Alena Gajdůšková, člen výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Stanislav Fischer.

V rámci tohoto projektu bylo v České republice vybráno pět základních škol, které nominovaly 35 dětí ve věku 10 až 15 let. Tyto děti se dne 10. května 2006 ve 12,00 zúčastní debaty s Evropským komisařem pro zaměstnanost, sociální politiku a rovné příležitosti, Vladimírem Špidlou a poslancem Evropského parlamentu Tomášem Zatloukalem. Debata se bude konat v Evropském domě, Jungmannova 24, Praha 1.

Tento projekt je pořádán Evropskou sítí škol (European Schoolnet, EUN). Setkání žáků v Praze finančně zaštiťuje Zastoupení Evropské komise v ČR a spolupořádá Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR a Dům zahraničních služeb Ministerstva školství a tělovýchovy.

Vybrané školy v rámci projektu „Jaro v Evropě“ jsou ZŠ Blažovice (Brno východ); ZŠ Horníkova (Brno); ZŠ Šatov (u Znojma); ZŠ Pavlice (Grešlové Mýto); ZŠ Havlíčkova (Moravské Budějovice).

Dále díky finanční podpoře Informační kanceláře Evropského parlamentu v ČR se studenti Obchodní akademie a Střední jazykové školy Jihlava zúčastní zasedání Euroscoly v Evropském parlamentu ve Štrasburku.

Poslední aktualizace: 27/06/2012  |Začátek stránky