Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Na zámku Loučeň vzniká unikátní soubor labyrintů a bludišť
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

24/08/2007

Jako první v Čechách a jediné v Evropě  je od 7. července 2007 na zámku Loučeň zpřístupněno labyrintárium, které projektoval světoznámý tvůrce více než 500 bludišť po celém světě Adrian Fischer.

V zámeckém areálu je takových bludišť deset. Návštěvníci se mohou těšit nejen na písková, světelná, travnatá a jiná bludiště, ale i na naučnou stezku, která zvídavé seznamuje s původem a historií těchto staveb a je doplněna malými prstovými labyrinty a logickými bludišti nejen pro děti.

    Keřové bludiště

    A co vás na zámku Loučeň ještě čeká? Netradiční prohlídky barokního zámku s autentickým pohledem do zámeckého života minulého století a jeden z nejlépe dochovaných parků v České republice s původními prvky: kašnami, jezírky, sochami, altány a hlavně vzácnými dřevinami a překrásnými staletými stromy. To vše doplňuje vynikající kuchyně s originálním jídelním lístkem sestaveným podle původních zámeckých receptů. Příjemná je také možnost pikniku ve zdejší zahradě.

    Nic z toho by se však nedalo uskutečnit, pokud by nebylo možné čerpat peníze z fondů Evropské unie. Loučeňský projekt je jedním z tisíce regionálních projektů, které dosáhly na peníze ze strukturálních fondů EU. Celková obnova zámku a parku přišla na více než 140 milionů korun. Z toho dotace z evropských fondů činila 49 milionů korun a dotace ze státního rozpočtu 20,7 milionů. Součástí náročné rekonstrukce byla i oprava a adaptace zámku pro výstavní a firemní účely.

    Plánujete-li výlet, svatbu, firemní kongres, či jen toužíte po romantickém pobytu, areál zámku Loučeň je skvělou volbou. Akce se zde konají po celý rok. Ne nadarmo je Loučeň zámkem, kde to žije! V září semůžete těšit na pohádkové představení pro děti a setkání manželských párů zde oddaných v předchozích letech.

    Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky