Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropská unie slaví 50 let
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

01/10/2007

V pondělí 1. října 2007 Vás zveme na zahajovací jízdu „Evropská unie slaví 50 let – 50 let na cestě s Evropskou unií“. Projekt připravila Informační kancelář Evropského parlamentu jako jednu z akcí k oslavám 50. výročí tzv. Římských smluv, zakotvujících principy volného pohybu osob, zboží, služeb a kapitálu přes hranice.

  Evropská unie slaví 50 let

  V tento den vyjede ve čtyřech krajských městech (České Budějovice, Hradec Králové, Ostrava a Zlín) trolejbus nesoucí symbolické číslo "50", který bude po dobu jednoho měsíce přepravovat cestující mezi zastávkami koncipovanými jako připomínka milníků v historii evropské integrace. Cestující tak budou mít možnost seznámit se s nejdůležitějšími událostmi historie Evropské unie v kontextu dalších událostí ze světa i naší historie, vědy, kultury či sportu.

  Vůz vyrazí v 10:00 hodin na svou trasu. Cestující obdrží v případě zájmu informační letáky k akci a drobné dárky. Zároveň se budou moci setkat se zástupci města a europoslanci, případně se zúčastnit veřejné debaty na téma „Co nám přinesla EU“, organizované ve spolupráci s Eurocentry a Europe Direct.

  V Českých Budějovicích bude vůz jezdit po trase linky č. 2, v Hradci Králové rovněž po trase linky č. 2, v Ostravě po trase č. 102 a ve Zlíně po trasách linek č. 1 a 2.

  Veřejné debaty se uskuteční na krajských úřadech ve městech: České Budějovice od 10.30, Hradec Králové od 10.30 a Zlín od 11.00 hod.

  Další informace ke konkrétnímu programu v jednotlivých městech naleznete na webových stránkách www.evropsky-parlament.cz  či na tel. 255 708 208.

  Těšíme se, že se s námi svezete!

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky