Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Projekt Labyrinty kultur
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

22/08/2008

„Labyrinty kultur“ je název nového bloggerského projektu, který vznikl z iniciativy Zastoupení Evropské komise v České republice ve spolupráci s Multikulturním centrem Praha (občanským sdružením zabývajícím se mezikulturními otázkami a integrací menšin) a internetovým zpravodajským portálem Aktuálně.cz.

Projekt je součástí aktivit Zastoupení EK organizovaných v rámci Evropského roku mezikulturního dialogu. Prostřednictvím šesti blogů dostanou migranti žijící v Evropské unii prostor, aby vyjadřovali svoje názory. Blogy vypoví mnoho nejen o samotných migrantech a jejich osudech, ale také o společnosti, ve které žijí.

  labyrint

   

  Celková koncepce projektu předpokládá, že vždy dva bloggeři budou pocházet ze stejné země. Zatímco jeden z nich žije např. v České republice, druhý se usadil v Německu, Francii nebo Itálii. Kupříkladu Irina z Hamburku a Natálie z Prahy přišly na Západ z bývalého Sovětského svazu. Při čtení jejich blogů se čtenářům naskýtá jedinečná šance porovnat mezikulturní realitu České republiky, jednoho z nových členských států EU s relativně novou dynamicky se rozvíjející komunitou migrantů, a realitu Německa, země s dlouholetou společenskou skutečností v oblasti migrace. Kromě toho mohou bloggeři komentovat zkušenosti ostatních a svoje připomínky mohou připojit i čtenáři.

  Bloggeři z Běloruska (Natalie Sidoryk), Bosny a Hercegoviny (Neval Berber a Amra Muratbegović), Číny (Ying Qian), Ruska (Irina Vikulina) a Vietnamu (Viet Phan) byli vybráni Multikulturním centrem Praha, které bude rovněž zajišťovat překlady jednotlivých příspěvků.

  Bloggerský projekt je součástí rozsáhlejší iniciativy, kterou se české občanské sdružení snaží upozornit na problém městské integrace. Na konci srpna budou mimo jiné spuštěny nové internetové stránky www.europeancity.cz informující v angličtině a češtině o zvyšujícím se multikulturním prostředí evropských měst. Tyto stránky jsou součástí stěžejního projektu EU „Cultures from Around the Block“.

   

  Odkazy na jednotlivé blogy:

   

  Natalie Sidoryk: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/natalie-sidoryk.php

  Neval Berber: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/neval-berber.php

  Amra Muratbegović: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/amra-muratbegovic.php

  Irina Vikulina: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/irina-vikulina.php

  Viet Phan: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/viet-phan.php

   

  Důležité odkazy:

   

  Jednotlivé blogy lze nalézt na stránkách servru aktuálně: http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/

  Multikulturním centrem Praha: http://www.mkc.cz/cz/uvod.html

  Nové internetové stránky www.europeancity.cz

  Evropský roku mezikulturního dialogu: http://www.interculturaldialogue2008.eu/

   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky