Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Festival dokumentárních filmů Millenium v Evropském domě
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

17/04/2013

Festival se zabývá otázkami závažných problémů dnešní doby, jako jsou lidská práva, životní prostředí a udržitelný rozvoj.

Přemýšleli jste někdy, co se stane s vaší elektronikou na konci jejího života? Tušíte, jaká je spojitost mezi vaším mobilním telefonem a občanskými válkami v Africe? Položili jste si někdy otázku, kterou si pokládají miliony lidí: „Kdo řídí Evropskou unii?“ Na tyto a mnohé další otázky se pokusí najít odpověď Festival Millenium.

Všechny filmy Millenia s českými titulky budou k zhlédnutí od 23. do 26. dubna 2013 v Evropském domě a v Domě ochránců přírody v Praze.

  nápis festival Millenium - Česká republika a obrázek kinofilmu

  MILLENIUM - festival dokumentárních filmů, který se zabývá závažnými tématy, jako jsou ochrana životního prostředí, udržitelný rozvoj a lidská práva startuje v dubnu 2013 také v České republice. Festival je zasvěcený Rozvojovým cílům tisíciletí, které byly v roce 2000 přijaty v rámci Miléniové deklarace OSN.

  Millenium Česká republika je „putovní festival“. V období duben – květen festival navštíví Prahu a v září a říjnu - Moravu. Všechny filmy Millenia s českými titulky budou k zhlédnutí od 23. do 26. dubna 2013 v Evropském domě a v Domě ochránců přírody v Praze. Doprovodné projekce budou probíhat na různých školách a univerzitách po dobu celého trvání festivalu.

  Festival Millenium je unikátní mezinárodní akce, které se účastní nezávislí filmaři dokumentárních filmů z celého světa. Centrála festivalu je v Bruselu a filmy zde promítnuté pak putují do dalších zemí Evropy. V roce 2013 proběhne první český ročník festivalu. Filmy se zabývají závažnými problémy dnešní doby, jako jsou lidská práva, životní prostředí a udržitelný rozvoj. Tvůrci filmů přemýšlejí o budoucnosti naší společnosti a nabízejí možná řešení bolestných problémů lidstva. Festival je zasvěcený Rozvojovým cílům tisíciletí jakou jsou např. odstranit extrémní chudobu a hlad anebo zajistit udržitelný rozvoj životního prostředí. Cílem je originálním a bezprostředním způsobem přispět ke zvýšení informovanosti o Cílech tisíciletí a vazbách mezi vyspělými a rozvojovými zeměmi a vyvolat veřejnou diskusi. Pevně doufáme, že festival obohatí českou kulturní scénu, bude přínosem pro občany a přispěje k jejich informovanosti.

  Dnes, 13 let po rozhodnutí OSN o naplnění osmi rozvojových cílů tisíciletí do roku 2015, je lidstvo daleko od očekávaných výsledků. Ani cenzura, ani krize nebo občanská válka nemohou zabránit nekompromisním tvůrcům v jejich náhledech do nejisté budoucnosti. V této souvislosti budeme i nadále upozorňovat na práci nezávislých filmařů. Chceme sdílet jejich znepokojení ze současnosti a budoucnosti naší planety, jejich svědectví, jejich hluboké znalosti reality. Budeme i nadále prezentovat filmovou práci občanů, kteří se osobně angažují, aby ukázali svět jinak.“ říká Lubomir Georgiev, prezident festivalu dokumentárních filmů Millenium.

  Projekt probíhá s podporou Evropské komise.

  Program, synopse a trailery filmů jsou na stránce festivalu v ČR: http://millenium.zaedno.org

  Tisková zpráva msw8 - 483 KB [483 KB]

  Poslední aktualizace: 26/04/2013  |Začátek stránky