Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Soutěž „Naše planeta. Naše klima.“ - Komise hledá nejlepší opatření proti klimatickým změnám v Evropě
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

11/02/2013

Connie Hedegaardová, evropská komisařka pro oblast klimatu, dnes zahájila soutěž, ve které mohou své ekologické iniciativy na téma snížení emisí uhlíku představit kreativní a inovativní účastníci z celé EU.

Soutěž „Naše planeta. Naše klima.“ tvoří součást kampaně Evropské komise bojující proti klimatickým změnám s názvem „Naše planeta“.

  Soutěž „Naše planeta. Naše klima.“ - Komise hledá nejlepší opatření proti klimatickým změnám v Evropě

  Ode dneška po tři měsíce můžete odevzdávat vlastní příklady úspěšných nízkoemisních projektů v rámci soutěže „Naše planeta. Naše klima. Do soutěže bude zařazen projekt jakéhokoliv rozsahu, jehož hlavním cílem je snížit emise skleníkových plynů, bez ohledu na to, je-li jeho autorem jednotlivec nebo organizace se sídlem v některém členském státě EU.

  Jaká kritéria musí projekt splňovat?

  Těšíme se na příspěvky v podobě originálních průkopnických projektů, které přinášejí konkrétní, hmatatelné výsledky. Zásadní je, aby projekt přispíval k eliminaci, snížení nebo řešení problému emisí oxidu uhličitého z technického hlediska nebo z hlediska našich zvyklostí a jednání. Váš projekt by měl být příkladem osvědčených postupů a představovat vzor pro další jednotlivce nebo organizace. A pokud má vliv na náš každodenní život, tím lépe: právě to hledáme! Svůj projekt můžete předložit v jedné z pěti kategorií:

  • Stavebnictví a bydlení
  • Nákupy a stravování
  • Opětovné využití a recyklace
  • Cestování a doprava
  • Průkopnická výroba

  Zajímají nás především inspirativní projekty, které ostatním ukazují, jak lze naši planetu a naše klima ovlivnit, aby naplňovaly naše představy, a motivují je k nízkouhlíkovému životnímu stylu.

  Příkladem takového projektu může být rozvoz zboží na elektrickém kole, nový výrobní proces snižující emise skleníkových plynů i náklady na energie, zelená stavba nebo úsporné topné řešení. Nízkoemisních projektů, které pomáhají zlepšovat naše životní prostředí a kvalitu našich životů, již po celé Evropě funguje celá řada. Cílem soutěže „Naše planeta. Naše klima.“ je poskytnout prostor pro prezentaci těchto projektů a odměnit ty nejkreativnější, nejinovativnější a nejúčinnější z nich.

  Jak hlasovat

  V průběhu května a června budou moci návštěvníci internetové stránky kampaně http://world-you-like.europa.eu/cs/ hlasovat pro nejkreativnější a nejinspirativnější projekty z užšího výběru. Z deseti projektů, které získají nejvíce hlasů, vybere porota pod vedením Connie Hedegaardové tři vítěze, kteří budou oceněni na slavnostním předávání cen Sustainia v Kodani v říjnu 2013 pořádané naším partnerem, mezinárodní iniciativou pro udržitelný rozvoj Sustania, jejíž hlavní tváří je Arnold Schwarzenegger a která vyhledává a oceňuje již fungující ekologické projekty.

  Kampaň se zaměřuje především na pět zemí: Bulharsko, Itálii, Litvu, Polsko a Portugalsko. Vítězné projekty z těchto zemí se mohou těšit na celostátní billboardové kampaně vedené na podzim roku 2013.

  Další informace:

  Soutěž „Naše planeta. Naše klima.“

  Poslední aktualizace: 14/02/2013  |Začátek stránky