Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Podpořte svým hlasem českého finalistu v celoevropské soutěži „Migranti v Evropě“!
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

16/09/2013

Studenti měli v celoevropské soutěži „Migranti v Evropě“ kreativním způsobem vyjádřit, jakou úlohu a místo mají migranti v Evropě.

Komise oslovila studenty škol zaměřených na umělecké obory, grafiku a komunikaci ve všech 27 členských státech EU a v Chorvatsku, aby se zamysleli nad přínosem migrantů pro společnost v evropských zemích.

Soutěžilo se v následujících kategoriích: Plakát, Fotografie a Video. Mezi finalisty je i Martin Dědek z ČR, pro kterého můžete hlasovat prostřednictvím online hlasování.

  Podpořte svým hlasem českého finalistu v celoevropské soutěži „Migranti v Evropě“!

  Martin Dědek z týmu Ateliér Grafický design 2, Fakulta umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem postoupil mezi finalisty soutěže v kategorii plakát s dílem nazvaným "A brand new thing".

  Podpořit jej můžete i vy prostřednictvím ceny veřejnosti v online hlasování na webových stránkách soutěže ZDE. Hlasovat můžete až do 9. října 2013.

  O soutěži:

  Tato celoevropská soutěž staví před studenty úkol vytvořit umělecké dílo vyjadřující jejich pohled na tuto tematiku a zachycující roli migrantů v našem životě. Záměrem soutěže je podnítit konstruktivní diskusi a přimět k zamyšlení se nad situací migrantů v Evropě. Komise tak dává nadějným evropským talentům možnost představit vlastní pohled na věc.

  Soutěž je určena pro všechny studenty starší 18 let studující na vysokoškolských institucích zaměřených na umělecké obory, grafiku nebo komunikaci a sídlících v zemi EU či v Chorvatsku.

  Díla jsou posuzována ve třech různých kategoriích:

  • Plakáty
  • Fotografie
  • Videa

  Každá škola může přihlásit jednu nebo několik prací v jedné nebo v několika kategoriích. Práce budou vyhodnoceny na národní úrovni a ty, které postoupí do užšího výběru (až deset z každé země), budou poté předány evropské porotě, která vybere 30 finalistů a v každé kategorii rozhodne o celoevropském vítězi. Porota bude složena z profesionálů z oborů komunikace a umění, pracovníků médií a také ze zástupců přistěhovaleckých komunit.

  Ceny:

  30 evropských finalistů bude pozváno na slavnostní předání cen v Bruselu za předpokládané účasti evropské komisařky pro domácí záležitosti Cecílie Malmströmové. Na základě veřejného hlasování na internetových stránkách soutěže pak bude udělena zvláštní cena.

  Každá ze škol, jejíž studenti získají hlavní cenu v jedné ze tří kategorií nebo ve veřejném hlasování, obdrží odměnu ve výši 10 000 EUR určenou na vzdělávací účely.

  Další informace: 

  www.migrantsineurope.eu/cs

  Poslední aktualizace: 18/09/2013  |Začátek stránky