Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropský den jazyků v Praze
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

25/09/2012

Na podporu jazykové a kulturní rozmanitosti v Evropě prohlásila Rada Evropy 26. září za Evropský den jazyků.

V dnešní globální společnosti jsou znalosti cizích jazyků nepostradatelné. Když chce člověk studovat nebo pracovat v zahraničí, pak mu obvykle nestačí ovládat jen vlastní mateřštinu.

Kdo zná kromě svého mateřského jazyka ještě jeden nebo více jazyků cizích, mívá nejen lepší šance na uplatnění, ale může i lépe poznávat jiné kultury a způsoby života.

  propojené dvě barevné lidské hlavy

  Kulturní instituty evropských zemí v Praze, sdružení kulturních institutů Evropské unie EUNIC a Zastoupení Evropské komise v České republice – oslaví evropský den jazyků (26. září 2012) řadou akcí a programů.

  Připojte se a vychutnávejte kulturní a jazykovou rozmanitost Evropy! Zapojte se do společných programů, kvízu on-line i

  soutěže a vyhrajte některou z cen!

   

  Zde naleznete seznam akcí, které kulturní instituty pořádají v rámci Evropského dne jazyků. Dopřejte si dostatek času a nasajte do sebe atmosféru jazykové a kulturní rozmanitosti!

  Jednou z akcí, které pro Vás Zastoupení Evropské komise v České republice ve spolupráci s evropskými kulturními instituty sdruženými v organizaci EUNIC zorganizovali, je vícejazyčná výuka (speak-dating). Přijďte na chvíli a popovídejte si s rodilými mluvčími: angličtina, bulharština, estonština, francouzština, italština, němčina, polština, portugalština, rumunština. Zkušení učitelé vám ukáží, jak jsou tyto jazyky jednoduché a zajímavé! Za Vaši snahu Vás oceníme drobnými cenami. Pokud si vyzkoušíte alespoň tři cizí jazyky, dostanete se do slosování o poukaz na jazykový kurz dle svého výběru.

  Další informace naleznete na stránkách www.evropsky-den-jazyku.cz.

  Poslední aktualizace: 02/10/2012  |Začátek stránky