Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Komise učinila další krok při tvorbě Evropského dobrovolnického sboru humanitární pomoci
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

20/09/2012

Dobrovolnická činnost je v EU na vzestupu. Zabývá se jí čím dál víc různých skupin, roste počet organizací i přístupů k této práci.

Evropská unie chce proto do roku 2014 vytvořit Evropský dobrovolnický sbor humanitární pomoci. Evropská komise nyní předložila návrh právního rámce o zřízení sboru.

  Komise učinila další krok při tvorbě Evropského dobrovolnického sboru humanitární pomoci

  Evropský dobrovolnický sbor humanitární pomoci (EVHAC) se bude zabývat výběrem, přípravou a vysíláním dobrovolníků na podporu místních organizací v případě humanitárních katastrof.

  Evropský dobrovolnický sbor humanitární pomoci by měl začít fungovat 1. ledna 2014 a během let 2014-2020 by mělo být na misi vysláno až 10 000 dobrovolníků. Komise proto navrhuje vytvořit evropské standardy pro řízení práce dobrovolníků v rámci humanitárních projektů. Navrhuje také vytvořit  školící programy, které by připravily dobrovolníky pro umístění do krizových míst. Do terénu tak budou umístěni pouze dobře připraveni dobrovolníci.

  Mimoto bude vytvořena síť dobrovolníků, tak aby mohli jejich členové neustále zůstávat v kontaktu, ať před, během, či po vyslání. Do dobrovolnické činnosti se rovněž mohou zapojit zájemci, kteří budou pracovat online, tedy vykonávat práce, které lze zajistit z domova či kanceláře přes počítač.

  Kromě 10 000 dobrovolníků, kteří mají být vysláni přímo do akcí, bude rovněž proškoleno 7 000 zaměstanců a dobrovolníků pocházejících přímo ze zasažené země. "Online dobrovolníků" by mělo být rovněž přibližně 10 000.

  Řízením práce dobrovolníků budou pověřeny certifikované humanitární organizace, které budou odpovídat evropským standardům.

   

  Další informace:

  Tisková zpráva

  Návrh nařízení o zřízení Evropského dobrovolnického sboru humanitární pomoci

  Oficiální stránky EVHAC

   

  Poslední aktualizace: 25/09/2012  |Začátek stránky