Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropský týden mobility 2012 a Pohyb správným směrem!
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

18/09/2012

Stovky evropských obcí a měst se ve dnech 16. až 22. září 2012 zúčastní 11. ročníku Evropského týdne mobility.

Občané se mohou zapojit do činností na podporu alternativních druhů dopravy a méně častého používání osobního automobilu.  V rámci letošního tématu „Pohyb správným směrem“ je cílem kampaně zvýšit informovanost o plánech udržitelné městské mobility a představit způsoby, jak lze do procesu plánování lépe zapojit občany a místní zainteresované subjekty.

  Evropský týden mobility 2012 a Pohyb správným směrem!

  Od svého uvedení v roce 2002 vliv Evropského týdne mobility stále roste nejen v Evropě, ale i po celém světě. V roce 2011 byl v kampani oficiálně registrován rekordní počet 2.268 měst, která zastupují přibližně 156 milionů občanů.

  V ČR se do projektu zapojilo 44 měst a obcí, je mezi nimi i to Vaše? Tyto a další informace naleznete zde či na oficiálních stránkách http://www.mobilityweek.eu/.

  Kampaň Evropského týdne mobility oficiálně zahájí komisař Potočnik dne 18. září 2012 jako součást akce „Sustainable Two-Wheels“ („Udržitelná dvoukolová vozidla“) Evropského parlamentu.  Výbor Evropského parlamentu pro dopravu uspořádá v odpoledních hodinách slyšení, v jehož rámci vyzve města a veřejnost k diskusi o udržitelné městské mobilitě.

  Nedílnou součástí tohoto projektu bude opět „Evropský den bez aut“, který tradičně proběhne 22. září.

  Evropský týden mobility je také na facebooku!

  Pohyb správným směrem

  Protože v městských oblastech jsou důsledky motorizované dopravy stále citelnější, mnoho měst si uvědomuje, že v reakci na větší dopravní zácpy, vyšší emise a dopravní nehody je třeba realizovat ambiciózní strategie.  Evropský týden mobility nabízí možnost vytvořit a zlepšit plány prostřednictvím konferencí a diskusí a předváděním a testováním nových řešení. 

  Cena Evropského týdne mobility

  Města a obce, které se na týdnu mobility podílejí, se vyzývají, aby se přihlásily do soutěže o cenu Evropského týdne mobility za rok 2012.  Vítězem ceny Evropského týdne mobility v roce 2011 bylo město Boloňa (Itálie).  Boloňa si porotu Evropského týdne mobility získala tím, že namísto pouhého jednoho dne uspořádala celý víkend bez aut.  Mezi realizovaná opatření trvalé povahy patřilo vybudování dobíjecích stanovišť pro elektrické automobily a plán rozšířit městskou síť cyklistických stezek na 130 km.

   

  Další informace:

  www.mobilityweek.eu

  Evropský týden mobility 2012 v ČR

   

  Poslední aktualizace: 24/09/2012  |Začátek stránky