Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Navrhni projekt z fondů EU a vyhraj skvělé ceny!
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

04/09/2012

 

Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo soutěž pro středoškoláky s názvem "Navrhni projekt". Rozhlédněte se po svém okolí a formou projektu spolufinancovaného z evropských fondů sami navrhněte, co by mohlo fungovat lépe.

Zapojte do soutěže své spolužáky a dejte dohromady až pětičlenný tým. Ten nejlepší získá letecký zájezd do Bruselu, na další čekají elektronické čtečky, photo studio programy a zajímavé knihy.

 

  Navrhni projekt z fondů EU a vyhraj skvělé ceny!

  Jak postupovat

  Podmínkou účasti v soutěži je projektový návrh, který je zjednodušenou formou běžné dotační žádosti. V návrhu nejprve popíšete, co byste rádi změnili a důvody, proč by se měl realizovat právě váš projekt. Zkusíte si také naplánovat časový harmonogram, stanovit cíle projektu, poukázat na výhody svého návrhu, ale také na jeho slabé stránky a na rizika spojená s realizací projektu.

  Na informačním webu soutěže www.navrhniprojekt.cz bude od 3. září uvedeno, co všechno by měla projektová žádost obsahovat. K dispozici budete mít specielně připravenou metodickou příručku i přehledné informace o fondech EU. Připraveny pomoci vám budou i kanceláře regionálních Eurocenter v každém krajském městě. Jejich koordinátoři vás formou seminářů přímo v budovách vybraných škol seznámí s evropskými fondy a s pravidly soutěže. Termíny přednášek a kontakty na jednotlivá Eurocentra naleznete na soutěžním webu.

  Průběh soutěže

  Svůj projekt zašlete na adresu Eurocentra podle spádové oblasti vyznačené na webu. V každém z osmi regionů soudržnosti budou vybrány tři nejlepší projekty, které postoupí do druhého kola, kde je budou jejich autoři prezentovat před odbornou komisí. Ta zvolí celkem osm projektů (z každého regionu jeden), které se koncem listopadu utkají v celostátním finále

  Při výběru nejlepšího projektu budou zohledněny jeho potenciální přínosy, další udržitelnost, váš inovativní přístup a originalita projektu, ale také rozpočtový plán, ve kterém můžete prokázat odhad ve výši požadované dotace a navrhnout, kde byste v případě realizace projektu sehnali zbývající peníze.

  O co se hraje

  Vítězný tým, který budeme znát v prvním prosincovém týdnu, obdrží třídenní předvánoční zájezd do Bruselu. Autoři nejlepšího projektu se budou moci setkat s českým eurokomisařem Štefanem Füle, europoslancem Oldřichem Vlasákem a představiteli Stálého zastoupení ČR při EU. Soutěžící na druhém a třetím místě obdrží atraktivní knižní ceny z vydavatelství Zoner Press a spolu s vítězným týmem také program Zoner Photo Studio pro správu, editaci a sdílení digitálních fotografií. Vítězné týmy regionálních kol obdrží elektronické čtečky knih Amazon Kindle 4 a soutěžící, kteří se umístí na druhém a třetím místě v regionu, získají zajímavé knihy.

  Soutěž startuje první školní den, v pondělí 3. září 2012 a končí 30. listopadu 2012. Spodní věková hranice pro účast v soutěži je ekvivalent 9. ročníku ZŠ. Více se dozvíte na www.navrhniprojekt.cz, v regionálních kancelářích Eurocenter a na Facebooku.

  Kontakt

  Organizátorem soutěže je Ministerstvo pro místní rozvoj, odbor publicity EU (OPEU), Staroměstské náměstí 6, 110 15 Praha 1, tel.: +420 224 861 237

  Zastoupení Evropské komise je mediálním partnerem projektu.

  Veškeré dotazy o soutěži můžete psát na Facebookové stránky soutěže.

   

   

  Poslední aktualizace: 11/09/2012  |Začátek stránky