Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Výstava: Kapka po kapce
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

27/07/2012
Evropská komise spustila celosvětovou kampaň Generation Awake zaměřenou na udržitelné využívání vody. Zastoupení Evropské komise v ČR se společně s Informačním centrem OSN v Praze podílelo na výstavě Kapka po kapce, k vidění do 15. srpna v obchodním centru Arkády v Praze.

  Výstava: Kapka po kapce

  Výstava představuje práce grafických designérů ze 17 zemí, finalistů soutěže OSN zaměřené na ochranu vody. Vybíralo se z více než 3 500 návrhů sociální reklamy ze 45 evropských států. Projekt Kapka po kapce je součástí globální kampaně Budoucnost, kterou chceme na podporu Konference OSN o udržitelném rozvoji Rio+20.

  Hlavní cenu poroty získal Daniele Gaspari z Itálie za varovný plakát Plýtvání vodou je pro budoucnost smrtící. Cenu Severské rady ministrů ve výši 5 tisíc Eur převzal 5. června 2012 v Kodani z rukou dánského korunního prince Frederika u příležitosti Světového dne životního prostředí.

  Cenu mladých si odnesla maďarská grafička Eszter Szigethyová za práci Zachraňte pozemšťany. Internetové publikum nejvíce zaujal návrh grafického designéra z Turecka Topraka Onura. Z celkového počtu 80 tisíc dostala jeho práce Bez vody není života 11 tisíc hlasů.

  Více informací o projektu Kapka po kapce:  www.dropbydrop.eu

  Ukázky vybraných děl si můžete prohlédnout zde.

  Poslední aktualizace: 06/08/2012  |Začátek stránky