Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Bruselské ekonomické fórum 2012
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

19/07/2012

 

Zásadní ekonomické otázky týkající se EU jsou každoročně diskutovány na Bruselském ekonomickém fóru. Letos neslo fórum podtitul "Zdroje ekonomického růstu – revize růstového modelu EU" a jeho účastníci se zaměřili především na budoucí hospodářský vývoj EU a eurozóny.

  Bruselské ekonomické fórum 2012

  Fórum představuje jedinečnou platformu, na které si od roku 2000 vyměňují přímo své názory přední politici, ekonomové, obchodníci i zástupci médií. O jeho velké oblibě a významu svědčí i fakt, že se ho ročně zúčastní kolem tisíce návštěvníků. Letošní ročník byl dokonce rekordní s 1500 zaregistrovanými účastníky.

  Mezi osobnosti, které na předešlých fórech vystoupili, se řadí Herman Van Rompuy, Wolfgang Schäuble, Felipe González, Jean-Claude Trichet, Valéry Giscard, d'Estaing, a Jagdish Bhagwati. Ani letos mezi hosty nechyběli významní představitelé, jako například Mario Monti, Nemat Shafik, a Danuta Hübner.

  Diskuse se soustředila zejména na snižování veřejného dluhu a celkovou fiskální stabilitu, která je předpokladem pro budoucí udržitelný růst EU. Někteří účastníci v čele s místopředsedou Evropské komise, Olli Rehnem, také zdůraznili, že odchod jednoho či více členů z eurozóny by vedl pouze k prohloubení současné krize a ke zvýšení nestability, což si EU momentálně nemůže dovolit. Mario Monti, italský premiér, dále doplnil, že základem pro růst v Evropě je fungující jednotný trh a posílená poptávka.

  Následující video zachycuje krátké rozhovory s klíčovými postavami ekonomického fóra i názory občanů, kteří se vyjádřili v rámci projektu Euro Taxi. Euro Taxi je evropský televizní program shromažďující názory jednotlivců za pomoci mobilního studia uvnitř taxíku. Tímto neotřelým způsobem se snaží povzbudit veřejnost, aby se aktivně zapojila do debaty o finančních a ekonomických záležitostech EU.

  Poslední aktualizace: 24/07/2012  |Začátek stránky