Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

4. ročník novinářské ceny EU v oblasti zdraví
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

11/07/2012

Lhůta pro přihlášení vyprší 31. července 2012!

Pracujete jako novinář nebo novinářka a zajímáte se o problematiku zdravotní péče? V naší soutěži můžete získat Novinářskou cenu EU v oblasti zdraví za rok 2012.

Novináři mohou do soutěže přihlásit články, které byly otištěny nebo uveřejněny na internetu v období od 25. 7. 2011 do 31. 7. 2012 a týkají se jednoho nebo více témat soutěže.

  4. ročník novinářské ceny EU v oblasti zdraví

  Letošní rok byl vyhlášen Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Hlavním tématem letošního ročníku soutěže je proto aktivní a zdravé stárnutí. Tato otázka má zásadní význam a představuje jak společenskou výzvu pro evropské země, tak prioritu pro Evropskou komisi.

  I letos se soutěž zaměří na boj proti jedné z největších hrozeb pro zdraví občanů EU – kouření, a to prostřednictvím zvláštní ceny pro nejlepší články na téma „Jak přestat kouřit“, která byla poprvé udělena v roce 2011.

  V každém členském státě Evropské unie vybere národní porota jednoho finalistu. Tato porota bude složená z novinářů a odborníků na téma veřejného zdraví a bude jí předsedat zástupce Evropské komise. Finalisté z národních kol se pak budou v celoevropském kole ucházet o tyto ceny:

  6 000 € pro vítěze, 2 500 € za druhé místo a 1 500 € za třetí místo. Vítěz letošní zvláštní ceny na téma "jak přestat kouřit" získá částku 3 000 €.

  Možná to bude právě váš článek, který vyhraje. Zašlete jej do 31. 7. 2012 prostřednictvím internetových stránek Novinářské ceny EU v oblati zdraví: http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/index_cs.htm.

   

  PRAVIDLA

   

  Podrobnosti:

  Soutěž si klade za cíl stimulovat zpravodajství o otázkách zdraví a práv pacientů a odměnit kvalitní žurnalistiku. Cena rovněž upozorňuje na politické iniciativy v oblasti zdraví, jež jsou součástí kampaně Evropa pro pacienty. Zúčastnit se mohou občané států EU s novinářskou registrací.

  Novináři mohou zasílat články týkající se těchto témat:

  • jedno nebo více témat zahrnutých do kampaně Evropa pro pacienty, jmenovitě léčivé přípravky, přeshraniční poskytování zdravotní péče, vzácná onemocnění, pracovní síla ve zdravotnictví, bezpečnost pacientů, dárcovství orgánů a transplantace, rakovina, očkování, obezřetné používání antibiotik, duševní zdraví, Alzheimerova choroba a jiné formy demence;

  • aktivní a zdravé stárnutí s ohledem na Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012;

  • zvláštní téma: jak přestat kouřit.

  Uzávěrka pro registrace

  31. července 2012

   

  Více informací:

  Novinářská cena EU v oblasti zdraví

  Tisková zpráva

  Poslední aktualizace: 01/08/2012  |Začátek stránky