Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

„Čeština je i můj jazyk“ je opět tady!
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

22/03/2012

Již druhý ročník publicistické a literární soutěže Čeština je i můj jazyk pořádají Zastoupení Evropské komise v ČR a META o.s. – Sdružení pro příležitosti mladých migrantů. O co v ní jde? O vzájemné poznání a pochopení žáků, pro něž je mateřským jazykem čeština, a jejich spolužáků cizinců, pro které je čeština jazykem novým. Soutěž v psaní pohádek, povídek, esejů a rozhovorů by pro ně měla být příležitostí se zamyslet. Co musejí překonávat nerodilí mluvčí v české škole a jaká je role češtiny jako komunikačního prostředků?

„Druhý ročník soutěže Čeština je i můj jazyk jsme se rozhodli vyhlásit díky velkému zájmu, kterému se soutěž těšila, když jsme ji poprvé vypsali v roce 2010,“ řekla ředitelka sdružení META Zuzana Vodňanská.

  barevné ruce, které se hlásí

  „Před necelými dvěma roky se nám sešlo více než pět set soutěžních příspěvků z celé České republiky. To nás přesvědčilo o tom, že tento typ soutěže může být pro řadu žáků základních i středních škol poutavou pobídkou  k tomu, aby tvořivě a neformálně přemýšleli o svých spolužácích cizincích a jejich setkání s češtinou i českou školou, i k tomu, aby se s nimi skrze konkrétní aktivitu navzájem více poznávali.“

  Soutěží se ve třech soutěžních kategoriích. Dvě soutěžní kategorie jsou určené pro jednotlivce (v žánru povídka/pohádka a esej/povídka), třetí soutěžní kategorie je skupinová (v žánru rozhovor). Uzávěrka soutěže je 15. května 2012. Členy poroty jsou nakladatelka a překladatelka Tereza Horváthová, hudebnice a básnířka Feng-yün Song a básník, překladatel a publicista Petr Borkovec. Výsledky budou slavnostně vyhlášeny na setkání, které se uskuteční 27. června 2012 v Evropském domě v Praze, sídle Zastoupení Evropské komise v České republice.

  Další informace Vám rádi poskytnou:

  Ivan Feranec, e-mail: ivan.feranec@ec.europa.eu

  Veronika Lišková, e-mail: liskova@meta-os.cz

   

  Leták soutěže pdf - 115 KB [115 KB]

  Podmínky a pravidla soutěže pdf - 333 KB [333 KB]

  Poslední aktualizace: 27/03/2012  |Začátek stránky