Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Fotbalem proti hladu
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

14/03/2012

Jako jeden z nejoblíbenějších a nejvíce sledovaných sportů na světě má fotbal velký vliv na milióny lidí. Toho se snaží využít i nová kampaň boje proti hladu, kterou v Bruselu zahájila evropská komisařka pro humanitární pomoc Kristalina Georgieva společně s organizací FAO, se zástupci fotbalového průmyslu a s profesionálními fotbalisty.

O víkendu od 30. března do 2. dubna se na více než stovce evropských stadionů utká přes 300 hráčů, aby tak upozornili na začínající kampaň. Ta se pod heslem "Společně můžeme zachránit životy" snaží pomoci hladovějícím v africkém Sahelu.

  papirovi panacci drzici se za ruce

  "Chceme využít síly fotbalu, abychom upozornili na závažné problémy", řekl Tom Bender, manažer Německé fotbalové ligy. "I když na fotbal mají evropské ligy často rozdílné názory, v boji proti hladu stojí společně."

   V oblasti Sahelu žije současně 15 miliónů lidí, kteří jsou ohroženi hladem, a 1,3 miliónu dětí trpících podvýživou. Evropská unie se v tomto regionu angažuje již delší dobu a za posledních šest let poskytla zemím Sahelu pomoc ve výši 225 miliónů eur. 

  Více o informační kampani:

  http://www.endinghunger.org/

   

  Aktivity EU v Sahelu:

  http://ec.europa.eu/echo/files/aid/countries/20120119_factsheet_sahel_en.pdf

  Rozvrh zápasů:

  http://www.endinghunger.org/docs/MD2012/MatchDay_List_2012.pdf

  Poslední aktualizace: 22/03/2012  |Začátek stránky