Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Neelie Kroes: Ženy v digitálním světě
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

08/03/2012

 

Rok 2012 je rokem, kdy se internet přesouvá do centra našeho zájmu, a to nejen z hlediska společenského a ekonomického, ale i z hlediska politického.

Chceme-li však plně využít jeho potenciálu, musí se internet a digitální svět více otevřít ženám, zohledňovat jejich zájmy a brát v úvahu jejich kupní sílu.

  Neelie Kroes: Ženy v digitálním světě

  Nejen jako místopředsedkyně Evropské komise, ale i jako žena zodpovědná za digitální politiku Unie, jsem společně s kolegyněmi z oboru připravila v předvečer Mezinárodního dne žen 2012 toto prohlášení. Doufám, že se k němu připojíte i Vy.

  Učinit tak můžete zasláním svého jména na adresu  infso-it-girls@ec.europa.eu nebo můžete napsat tweet s tagem #digitalheroines a vaše jméno bude zařazeno na seznam signatářů .  

  TEXT PROHLÁŠENÍ: ŽENY V DIGITÁLNÍM SVĚTĚ

  Posilování úlohy žen má na společnost bezpochyby pozitivní dopad. Podobně digitální technologie, jež jsou v současné době na vzestupu, mění náš svět k lepšímu.

  Nyní je načase tyto dva revoluční trendy spojit dohromady. Určitě jste již slyšeli o Mooreově zákoně o exponenciálním růstu technologického vývoje. S kolegy jsme si zkusili představit, jak by asi zněl zákon o zvyšování počtu žen v IT.

  Technologie by podle nás neměly být čistě mužskou záležitostí. Ženy mají v této oblasti také co říci a i jim náleží vizionářská role v technologickém vývoji.

  Žijeme v digitálním světě a místo v něm patří i ženám. Nenechme se odradit předsudky.

  Neelie Kroes

  místopředsedkyně Evropské komise odpovědná za digitální agendu

   

  Další informace:

  Digitální agenda

  Poslední aktualizace: 14/03/2012  |Začátek stránky