Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Souhrnná zpráva o činnostech EU za rok 2011
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

20/02/2012

Chcete se dozvědět více o činnostech Evropské unie v roce 2011? Zajímá vás, která rozhodnutí EU přijala k řešení finanční a hospodářské krize? Co učinila ke stimulaci růstu a zaměstnanosti a co to znamenalo pro evropské občany? Jaké kroky Unie podnikla na mezinárodní scéně? Odpovědi na všechny tyto otázky se nyní můžete dozvědět v souhrnné zprávě za rok 2011. Evropská komise tuto zprávu vydává každý rok, aby občany seznámila s tím, na jaké oblasti se Unie předešlý rok zaměřila a čeho se jí podařilo dosáhnout.

  vlajka EU

  Zpráva je rozdělena do 5 kapitol:

  • Posílení správy ekonomických záležitostí v Evropské unii (obsahuje rovněž chronologický přehled hlavních událostí a rozhodnutí týkajících se této oblasti)

  • Silnější růst

  • Větší zaměření na občany EU

  • Silnější Evropská unie ve světě

  • Posilování odpovědnosti, efektivity a transparentnosti v EU

  Letos je zpráva poprvé rovněž k dispozici jako elektronická kniha pro mobilní telefony a tablety. Zobrazit ji lze kliknutím na tento odkaz (EU Bookshop).

  V on-line knihkupectví EU Bookshop je rovněž možné si objednat tištěnou verzi letošní zprávy (178 stran) i zpráv z minulých let (vydaných po roce 2000). Zprávy poskytují ucelený přehled činností Evropské unie i problémů, které musela za posledních několik let řešit, a úspěchů, kterých dosáhla.

   

  Poslední aktualizace: 28/02/2012  |Začátek stránky