Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Nové stránky o EU nabízejí dětem zábavu a poučení
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

03/02/2012

Komise spustila nové internetové stránky určené výhradně dětem a mládeži: Pro školáky.

O Evropské unii se v současnosti hodně mluví. Není ale vždy jednoduché pochopit, co a jak vedlo k některým rozhodnutím. Jedno je však zřejmé: tato rozhodnutí ovlivňují náš každodenní život. Vědět něco o EU a zjišťovat si nové informace je dobré nejen pro dospělé. I děti by se měly s Unií od útlého věku seznamovat, aby chápaly její uspořádání a fungování.

  Nové stránky o EU nabízejí dětem zábavu a poučení

  Komise proto vytvořila internetové stránky Pro školáky. Na stránkách mohou děti hrát hry, odpovídat na kvízy a získávat nové poznatky o Unii a zemích, které ji tvoří. Evropská unie se obrací na výhradně dětské publikum poprvé. Koncepce stránek se proto snaží předávat informace způsobem, jenž je dětem blízký. Záměrem také bylo, aby se děti dozvěděly více nejen o EU, ale také o svých právech.

  Stránky Pro školáky mají tři hlavní části:

  - První část obsahuje zábavné a poučné hry a kvízy pro děti od 6 do 16 let, které vytvořila Komise a další evropské instituce.

  - Druhá část nazvaná „Evropská unie: Jaká vlastně je?“ obsahuje interaktivní mapu a zajímavosti o EU a jednotlivých státech.

  - Třetí část nazvaná „Jaká jsou vaše práva“ obsahuje hry, videa a informace o právech dětí. Tato část je rozdělena do dvou věkových kategorií.

  Internetové stránky existují ve všech úředních jazycích Unie, a děti tak mohou hrát hry ve svém mateřském jazyce nebo si vyzkoušet jiné jazyky EU.

  Internetové stránky Pro školáky mají svůj protějšek ve stránkách Učitelům, které obsahují didaktický materiál pro výuku evropské integrace. Tento materiál nechala vytvořit Komise a další evropské instituce přímo pro žáky základních a středních škol a skladba materiálů byla konzultována s odborníky na vzdělávání z členských států.

  Více informací:

  http://europa.eu/kids-corner/

  Poslední aktualizace: 08/02/2012  |Začátek stránky