Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Kino Evropský dům je zpět!
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

31/01/2012

Počínaje 1. únorem 2012 Vám opět každou druhou středu od 19:00 nabídneme filmovou ochutnávku současného evropského filmového světa. Nejnovější evropské filmy mimo hlavní proud a napříč všemi žánry.

Únorové projekce nabídnou snímky Sněhy Kilimandžára (1. února 2012), Cizinka (15. února 2012) a Tilt (29. února 2012).

Promítání probíhá v prostorách Evropského domu (Jungmannova 24, Praha 1) a vstup je zdarma!

  Kino Evropský dům je zpět!

  Jedním z dlouhodobých projektů Zastoupení Evropské komise v České republice a Informační kanceláře Evropského parlamentu v České republice je Kino Evropský dům.

  Po půlroční pauze se do prostor Evropského domu vrací evropské filmy. V pozměněné dramaturgii vám budeme každou druhou středu od 19:00 přinášet oceněné filmy ze všech koutů Evropy. Začínáme už 1. února francouzským filmem Sněhy Kilimandžára, který je čerstvým držitelem filmové ceny Evropského parlamentu LUX 2011.

  Vstup na všechny projekce je zdarma!

   

  Program na únor 2012

   

  Sněhy Kilimandžára  / Les Neiges du Kilimandjaro

  Francie, 2011, 105 min

  Režie:  Robert Guédiguian

   

  Přesto, že Michel právě přišel o práci, žije šťastný rodinný život se svou ženou Marie-Claire a jejich dětmi. Jsou hrdí na své postoje v odborové organizaci a vyhrané politické boje. Jednoho dne však do jejich života zasáhne loupežné přepadení, při kterém přijdou o celoživotní úspory. Jejich šok je o to větší, když se dozví, kdo za útokem stojí. Drama Sněhy Kilimandžára je čerstvým vítězem filmové ceny Evropského parlamentu LUX 2011.

   

  Cizinka / Die Fremde

  Německo, 2010, 123 min

  Režie: Feo Aladag

  Pětadvacetiletá Umay utekla s malým synkem z nešťastného manželství v Istanbulu, chce se natrvalo vrátit do Berlína a vést nezávislý život, jaký si sama určí. Doufá, že bezpečí, jež tak postrádala v cizí, vnucené vlasti, najde zde - u matky, otce, dvou bratrů a sestřičky. Záhy však pozná, že její rodina prostě nedokáže hodit přes palubu tradiční konvence. Film získal řadu prestižních ocenění, mimo jiné filmovou cenu Evropského parlamentu LUX 2010.

   

  Tilt

  Bulharsko / Německo, 2010, 94 min

  Režie:  Viktor Chouchkov

  Čtveřice kamarádů v Sofii si během posledních let komunismu vydělává na černém trhu a sní o vlastním baru v americkém stylu. Příchod osudové dívky a pád Berlínské zdi zamává vztahy mezi přáteli a tři z nich jedou za vidinou valut pracovat do Německa. Ale mezitím se Bulharsko mění na divoký východ, kde pro správné lidi peníze leží na ulici. Na rozdíl od líbezných vzpomínek českých filmařů na dobu konce komunismu, bulharská žánrově podložená výpověď drsně konfrontuje sny a ideály s popřevratovou kocovinou.

   

  Program na březen 2012

   

  Yesmeni napravují svět / The Yes Men Fix the World

  Francie / Velká Británie / USA, 2009, 87 min

  Režie: A.Bichlbaum - M. Bonanno

  Dokumentární příběh dvou dnes už světoznámých aktivistů (Andy Bichlbaum a Mike Bonanno), kteří se nehodlají smířit s tím, čemu ostatní lhostejně přihlížejí. Vstupují do prostoru, kde se mocní cítí nenapadnutelní. Jejich zbraněmi jsou především nápady, humor a média. Proměňují se ve falešné vrcholové manažery obřích korporací a v médiích spouštějí opravdová zemětřesení.

   

  Juliiny oči / Los Ojos de Julia

  Španělsko, 2010, 112 min

  Režie:  Guillem Morales

  Julia, žena trpící degenerativním onemocněním zraku, je zdrcena informací, že její sestra, postižena stejnou nemocí, spáchala sebevraždu. Řízena intuicí však sebevraždu odmítá a rozhodne se zjistit tajemství její smrti. Postupně začne odhalovat děsivou pravdu…Typický představitel španělských hororů z producentské dílny Guillerma del Tora, mimo jiné režiséra Faunova labyrintu.

  Další informace naleznete na stránkách Kina Evropský dům.

  Těšíme se na Vás!

  Leták s programem

  Poslední aktualizace: 01/02/2012  |Začátek stránky