Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Varování před podvody
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

16/12/2011

 

Obdržíte-li e-mail nebo dopis, v němž se tvrdí, že „Vás správní rada Evropské unie vybrala jako jednoho z konečných příjemců grantu/daru v hotovosti určeného na váš osobní, vzdělávací a podnikatelský rozvoj (financování malých a středních podniků)“, nenechte se oklamat. Je to podvod.

  diskutující muž a žena , sklánějící se nad notebookem

  Názvy zastoupení Evropské komise a Evropská unie se běžně používají z falešných důvodů, obvykle s cílem získat od jednotlivců peníze v souvislosti s mezinárodními finančními převody.

  Bude-li Vám někdo v e-mailu nebo telefonním hovoru tvrdit jménem zastoupení Evropské komise, že musíte zaplatit nějaký poplatek, tak s ním, prosím, nevstupujte do písemného styku.

  Tyto e-maily, údajně zasílané zastoupením Evropské komise, a telefonní hovory údajných pracovníků zastoupení jsou dílem podvodníků snažících se Vás oklamat a přimět, abyste jim poskytli peníze nebo své osobní a bezpečnostní údaje, které pak využívají k zadávání plateb z vašeho účtu na účet jejich.

  Další informace o takových podvodech najdete na těchto internetových stránkách: http://www.policie.cz/clanek/pozor-na-podvodne-emaily.aspx

  http://www.bezpecnyinternet.cz/poradna/

  http://www.hoax.cz/cze/.

   

  Zastoupení Evropské komise nikdy nežádá o peníze e-mailem.

   

  Poslední aktualizace: 19/12/2011  |Začátek stránky