Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení Evropské komise na Dnech designu 2011
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

06/10/2011

  

V Evropské unii jsou hospodárné nakládání s přírodními zdroji, budoucnost životního prostředí a energetická bezpečnost důležité oblasti, ve kterých členské státy postupují stále více společně.

Proto jsme se rozhodli podpořit projekt Velký atlas světa, doprovodnou výstavu Designbloku. Je totiž důkazem, že zvyšování energetické účinnosti, využívání obnovitelných zdrojů a obecná ohleduplnost k životnímu prostředí nejsou omezením, ale příležitostí pro tvůrčí práci a atraktivní design.

  Zastoupení Evropské komise na Dnech designu 2011

  „Zelený růst představuje jedinou udržitelnou budoucnost, a to pro Evropu i celý svět. Průmysl a životní prostředí musí na sebe brát ohledy, v dlouhodobém výhledu máme stejné zájmy.“

   Janez Potočnik, evropský komisař pro životní prostředí

  Každý z nás činí denně rozhodnutí, která ovlivňují svět kolem nás a někdy i jeho budoucnost. Nejen budoucnost naši, ale i našich dětí a ve větší či menší míře budoucnost celého světa. Ať už se jedná o obyčejný každodenní nákup potravin, spotřebního zboží či služeb, jako je cesta na dovolenou, nebo zásadní a nákladná rozhodnutí, jako jsou nákup vozu, koupě bytu nebo stavba domu. Jako spotřebitelé a výrobci musíme zvažovat i důsledek naší volby pro životní prostředí a dostupné přírodní zdroje.

  V Evropské unii jsou hospodárné nakládání s přírodními zdroji, budoucnost životního prostředí a energetická bezpečnost důležité oblasti, ve kterých členské státy postupují stále více společně. Mezi významná opatření, která v tomto směru prosazuje Evropská komise, patří důraz na zvyšování energetické účinnosti stále širší řady spotřebičů pro domácnost, automobilů a budov, využívání obnovitelných zdrojů energie, financování výzkumu a vývoje nízkouhlíkových technologií a řada dalších konkrétních opatření.

  Tyto kroky však nesmí být činěny na úkor kvality našich životů či stability hospodářství Evropské unie. Naopak – měly by mít v těchto oblastech příznivý dopad a vytvářet nové možnosti růstu ekonomiky.

  Proto jsme se rozhodli podpořit projekt Velký atlas světa. Je totiž důkazem, že zvyšování energetické účinnosti, využívání obnovitelných zdrojů a obecná ohleduplnost k životnímu prostředí nejsou omezením, ale příležitostí pro tvůrčí práci a atraktivní design.

   

  Další informace:

  Designblok 2011 - www.designblok.cz

  Informace o politice Evropské unie v oblasti životního prostředí - http://ec.europa.eu/environment

   

   

  Poslední aktualizace: 12/10/2011  |Začátek stránky