Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropa je vám na dosah: Navštivte regionální veletrh a zeptejte se na EU!
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

04/10/2011

 

Na přelomu září a října se na náměstích čtyř krajských metropolí uskuteční regionální veletrhy evropských informačních sítí a institucí.

Cílem je seznámit návštěvníky s existencí a přínosem služeb, které jednotlivá kontaktní místa v ČR nabízejí. Studenti, podnikatelé, ale i široká veřejnost budou mít příležitost se na jednom místě v jeden den zeptat na cokoli, co s Evropskou unií souvisí.

Již 5. října se bude veletrh konat v Brně a 7. října v Plzni. Všichni jste vítáni!

  Evropa je vám na dosah: Navštivte regionální veletrh a zeptejte se na EU!

  Evropské informační sítě:

  Celkem se veletrhu zúčastní 14 informačních sítí. Do sedmi informačních stánků vám, dle vašeho zájmu, cestu ukáže rozcestník ve středu náměstí. Návštěvníci veletrhu se mohou informovat o možnostech zaměstnání v zemích EU (poradenská síť pro pracovní uplatnění EURES a koordinační centrum pro uznávání kvalifikací Europass), čerpání dotací ( Eurocentrum, Evropa pro občany), o studijních příležitostech na evropských univerzitách (informační síť pro mládež Eurodeska Národní agentura pro evropské vzdělávací programy), podmínkách podnikání v evropských zemích (poradenské centrum pro podnikatele Enterprise Europe Network) či právech spotřebitelů napříč EU (síť právní ochrany pro oblast vnitřního trhu Solvita Evropské spotřebitelské centrum).

  Akce se dále zúčastní zástupci Evropského parlamentu a Evropského hospodářského a sociálního výboru. Představen bude také informační portál o životě v EU Vaše Evropači kampaň za práva cestujícíchv EU.

  Doprovodný program:

  Veletrh doprovodí pestrý zábavný a soutěžní program. Na hlavním pódiu budou pro veřejnost kupříkladu připraveny závody na rotopedech s cílem ujet společně celkem 900 km, tedy vzdálenost z ČR do Bruselu, a názorně tak ukázat, že EU je nám skutečně na dosah. Účastníci budou soutěžit o drobné dárky, ale také o hlavní cenu, zájezd do Bruselu.  V den konání akce bude navíc městem projíždět speciální autobus, který poslouží jako další místo pro získání informací o EU.

  Diskuze na hlavním pódiu se zúčastní zastupitelé města, kraje, Evropského hospodářského a sociálního výboru a Evropské komise.

  Akce se v Plzni osobně zúčastní i evropský komisař pro rozšíření Štefan Füle, u kterého se projekt regionálních veletrhů setkal s velkým zájmem a podporou.

  Turné zavítá do těchto měst:

  27. 9. – Pardubice, Pernštýnské náměstí

  30. 9. – České Budějovice, nám. Přemysla Otakara II.

  5. 10. – Brno, Moravské náměstí

  7. 10. – Plzeň, nám. Republiky

  Program bude probíhat vždy od 10.00 do 17.00 hod.

  Více informací:

  Přehled všech dostupných informačních sítí

  Brožura: EU na dosah

  Plakát pdf - 572 KB [572 KB]

  Tisková zpráva msw8 - 165 KB [165 KB]

   

  Poslední aktualizace: 10/10/2011  |Začátek stránky