Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Oslavujeme mnohojazyčnost v Evropě
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

19/09/2011

 

Na Den evropských jazyků 26. září se na Zastoupení Evropské komise v ČR uskuteční veřejná diskuse o významu cizích jazycích s účastí zajímavých osobností.

Akci pořádají Goethe-Institut a British Council ve spolupráci se zastoupení Evropské komise.

  Oslavujeme mnohojazyčnost v Evropě

  O své zkušenosti se s vámi podělí profesor Jan Sokol, překladatelka a tlumočnice Dana Hábová, spisovatel Jaroslav Rudiš, zpěvačka a moderátorka Marta Jandová, fotbalistka Pavlína Ščasná Nováková a mladý vědec Petr Zouhar.

  Zájemci o účast se mohou registrovat na e-mailové adrese stasa.zavitkovska@britishcouncil.cz.

  Zastoupení Evropské komise v ČR, sdružení kulturních institutů Evropské unie EUNIC a jednotlivé kulturní instituty zemí EU připravily u příležitosti již desátého Evropského dne jazyků řadu akcí, kvíz on-line a soutěž.

  Na Zastoupení Evropské komise v ČR se na Evropský den jazyků 26. září můžete od 10:00 do 11:00 seznámit s mnohojazyčností v EU a s Evropským veřejným prostorem. Od 11:00 do 11:45 se uskuteční přehlídka vítězných videí z evropské studentské soutěže Jazyky objektivem kamery. Veřejná diskuse o významu jazyků se pak bude konat od 17:00 do 18:30.

  Více o Evropském dnu jazyků a akcích pořádaných po celé Evropě se dovíte na internetových stránkách Evropské komise. Své znalosti můžete vyzkoušet v jazykovém kvízu Evropské komise.

   

  Pozvánka pdf - 215 KB [215 KB]

  Poslední aktualizace: 29/09/2011  |Začátek stránky