Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Překladatelská soutěž pro studenty středních škol
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

01/09/2011

 

Ode dneška mohou střední školy zapisovat své studenty do každoroční soutěže mladých překladatelů Juvenes Translatores (latinsky „mladí překladatelé“), kterou pořádá EU.

Letošní již pátý ročník soutěže se bude konat dne 24. listopadu ve stejnou hodinu ve všech vybraných školách. Mohou se jí zúčastnit studenti narození v roce 1994 z více než 750 škol.

  Logo překladatelské soutěže EU Juvenes Translatores

  Studenti překládají jednostránkový text z a do jakéhokoli z 23 úředních jazyků EU – mají tedy na výběr z 506 jazykových kombinací. Letošní překlady se budou týkat dobrovolnictví, které je také ústředním tématem Evropského roku 2011.

  „Soutěž má propagovat výuku jazyků ve školách a volbu překladatelství jako profese,“ uvedla evropská komisařka pro vzdělávání, kulturu, mnohojazyčnost a mládež Androulla Vassiliou. „Znalost jazyků obohacuje myšlení o perspektivy jiných kultur a rozšiřuje možnosti najít si zaměstnání,“ dodala.  

  Každá škola může do soutěže přihlásit až pět studentů. Účastníci mohou být jakékoli národnosti, musí však studovat na střední škole v některém členském státě EU. Loni se soutěže zúčastnilo 2 800 adeptů překladatelství. Jejich práce posoudí překladatelé z Evropské komise a vyberou vždy jednoho vítěze z každé země.

  Všichni vítězové budou poté v březnu 2012 pozváni do Bruselu, kde převezmou ceny. Během návštěvy Bruselu budou mít možnost se setkat s vítězi z ostatních zemí a s překladateli z evropských institucí.

   

  Lhůta pro přihlášení:

   

   20. října

   

  Více informací:

   

  http://ec.europa.eu/translatores

   

   

  Poslední aktualizace: 07/09/2011  |Začátek stránky