Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Přihlaste se do soutěže o Cenu Lorenza Nataliho
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

23/08/2011

 

Již jen týden zbývá pro přihlášení do soutěže o Cenu Lorenza Nataliho. Tato mezinárodní cena, na jejímž pořádání se partnersky podílejí Reportéři bez hranic a Světová asociace novin, je udělována za nejlepší novinářské počiny v oblasti rozvoje, demokracie a lidských práv.

  Přihlaste se do soutěže o Cenu Lorenza Nataliho

  Cena je udělována od roku 1992. Je určena jak televizním či rozhlasovým novinářům, tak novinářům z tištěných nebo internetových médií, kteří přispívají k dalšímu pokroku v této oblasti. Mnozí z nich často pracují v obtížných podmínkách. Jejich nasazení, se kterým na různých místech upozorňují na skutečnou situaci, je však nezbytné pro zvyšování povědomí veřejnosti o významu rozvojové politiky. „Proto je chceme podpořit, aby i nadále poskytovali informace v zájmu boje proti chudobě,“uvádí Evropský komisař pro rozvoj Andris Piebalgs.

  Podmínky soutěže:

   Novináři, kteří se o cenu chtějí ucházet, mohou podávat své přihlášky do 31. srpna 2011 na internetové adrese http://lorenzonataliprize.eu/ .

  Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže a předání cen proběhne v prosinci v Bruselu za přítomnosti evropského komisaře pro rozvoj Andrise Piebalgse. Ocenění novináři z Afriky, Evropy, Maghrebu, Blízkého východu, Asie, Latinské Ameriky a Karibiku obdrží dohromady 60 000 eur.

  V minulých ročnících se soutěže o tuto cenu zúčastnilo více než 1000 novinářů ze 130 zemí.

  Souvislosti:

  Cena Lorenza Nataliho tvoří již dvacet let nedílnou součást rozvojové politiky Evropské komise. Obrana svobody projevu, demokracie, lidských práv a rozvoje je způsobem, jakým se lze v nejchudších zemích zasadit o řádnou správu věcí veřejných, mír a lepší životní podmínky.

  Lorenzo Natali (1922–1990) byl v letech 1976 až 1989 evropským komisařem a místopředsedou Komise. V letech 1985–1989 byl odpovědný za spolupráci a rozvoj.

  Poslední aktualizace: 01/09/2011  |Začátek stránky