Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Letní festivaly v plném proudu
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

04/08/2011

 

Evropské kulturní dění nabízí širokou škálu festivalů počínaje vážnou a populární hudbou přes různé divadelní žánry až po fotografii.

V srpnu stojí za to navštívit katalánské město Torroella de Montgrí, které celý měsíc hostí festival vážné hudby , na němž vystoupí umělci světové extratřídy.

  Letní festivaly v plném proudu

  Severošpanělský Santander je dějištěm mezinárodního multižánrového festivalu , na němž si po celý srpen tradice podává ruku s avantgardou na divadelních představeních, koncertech a výstavách.

  Ve Vídni patří první polovina srpna již tradičně největšímu evropskému festivalu soudobého tance .

  O několik set kilometrů jižněji, ve slovinském hlavním městě, se celé prázdniny mísí hudba, tanec, pouliční divadlo a výstavy: Festival Ljubljana trvá až do 7. září.

  Brusel a všechna větší města frankofonní Belgie nabízejí do 16. října řadu koncertů vážné hudby v rámci každoročního Festival de Wallonie .

  Pokud je vaším oblíbeným druhem umění fotografie, je tím správným městem pro vás francouzské Arles a jeho festival Les Rencotres d'Arles Photographie , kde je do 18. září možné shlédnout množství výstav a zúčastnit se workshopů a dalšího doprovodného programu.

  Velmi zajímavým tipem je i festival filozofie (Modena, 16.-18. září), na nějž se do tohoto italského města sjedou myslitelé z celého světa.

  Spoustu zajímavých představení pro děti i dospělé nabízí od 16. do 25. září Světový festival loutkového divadla v severofrancouzském Charleville-Mézières.

   

  Evropská hlavní města kultury

   

  Tento rok jsou jimi estonský Tallinn a finské Turku. I v těchto dvou městech je k vidění velké množství kulturních akcí.

  Hlavním tématem tallinnského programu jsou jeho středověké památky a námořní historie. Turku se soustředilo na vztah kultury a životního prostředí.

   

  Podpora kultury

   

  Jmenované festivaly a kulturní akce jsou samozřejmě jen nepatrnou částí kulturního dění v Evropě. Na mnohé z nich finančně přispěla Evropská unie ze svých programů pro kulturu a média, které podporují mezikulturní dialog, kontakty mezi umělci a prezentaci jejich tvorby po celé Evropě.

  Další kulturní akce na stránkách European Festivals Association
  Další informace o programech EU na podporu kultury a kulturního dědictví

  Poslední aktualizace: 19/08/2011  |Začátek stránky